Drugie zwycięstwo po zaciętym meczu. MKS Perła Lublin lepszy od Piotrcovii

Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Drugie zwycięstwo po zaciętym meczu. MKS Perła Lublin lepszy od Piotrcovii - Zdjęcie główne

Marta Gęga zdobyła w sobotnim meczu pięć bramek | foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Drugi mecz sezonu 2020/2021 w PGNiG Superlidze Kobiet i druga wygrana. Triumf nie przyszedł jednak mistrzyniom Polski łatwo. Piłkarki ręczne MKS-u szalę zwycięstwa przeważyły na swoją stronę w ostatnich sekundach gry.

W pierwszej kolejce sezonu MKS Perła pokonał w Hali Globus Eurobud JKS Jarosław 34:25. Tym razem, jak się później okazało, poprzeczka była postawiona wyżej, w sobotę na swoim terenie lublinianki podejmowały Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Ekipa ta w pierwszej serii gier nieoczekiwanie zremisowała z faworyzowanym Zagłębiem Lubin, pokazując, że w tym sezonie będzie walczyć o czołówkę.

Od początku spotkanie było zacięte, ale dzięki dobrej postawie Weroniki Gawlik w bramce i większej skuteczności w ataku gospodynie były w stanie wyjść na kilkubramkowe prowadzenie. Choć przyjezdne swoją pierwszą bramkę zdobyły dopiero po dziesięciu minutach gry, to za kolejne dziesięć minut były w stanie doskoczyć do mistrzyń Polski i odrobić straty do wynik 7:8. W końcówce skuteczniejsze były jednak podopieczne Kima Rasmussena, które pierwszą połowę wygrały 14:10.

Na początku drugiej części drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego odrobiła nieco strat. Potem przebudziły się lublinianki, ale za chwilę znów zanotowały przestój, dzięki czemu Piotrcovia znowu złapała kontakt przy wyniku 18:19. Kolejne minuty to wyrównana gra obu zespołów, przyjezdne były w stanie doprowadzić do remisu. Taki rezultat - 26:26 - widniał na tablicy wyników jeszcze na około minutę do końca spotkania. W samej końcówce jednak dwie bramki, przy braku odpowiedzi ze strony Piotrcovii, zdobyła Joanna Szarawaga.

To przesądziło o wygranej biało-zielonych 28:26. Po dwóch meczach MKS Perła ma sześć punktów. W następnym spotkaniu w PGNiG Superlidze lublinianki zagrają na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce. Mecz odbędzie się 25 września, start o godz. 17.15.

MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:26 (14:10)
MKS Perła: Gawlik, Razum – Gęga 5, Szarawaga 4, Nocuń 4, Anastacio 4, Nosek 4, Balsam 2, Malović 2, Tatar 2, Rosiak 1. Kary: 10 min. Trener: Kim Rasmussen.
Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Płomińska 6, Drażyk 4, Roszak 4, Więckowska 4, Szynkruk 4, Sobecka 2, Senderkiewicz 1, Macedo 1. Kary: 4 min. Trener: Krzysztof Przybylski.
Sędziowali: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka.
Widzów: 1150.