Dominacja juniora Orlen Oil Motoru. Jest najlepszy w Polsce

Autor: | Zdjęcie: Dominika Polonis

Dominacja juniora Orlen Oil Motoru. Jest najlepszy w Polsce - Zdjęcie główne

Wiktor Przyjemski | foto Dominika Polonis

Sport Wiktor Przyjemski zdominował finał Brązowego Kasku w Pile. Lider formacji juniorskiej Orlen Oil Motoru Lublin bez problemów obronił tytuł najlepszego młodzieżowca w kraju. Na podium uplasował się jego klubowy kolega Bartosz Bańbor.

Wiktor Przyjemski w 2023 roku wygrał Brązowy Kask, a więc zawody dla najlepszych zawodników do lat 19 w Polsce. Junior Orlen Oil Motoru Lublin z pewnością liczył na obronę tytułu podczas finału w Pile rok później. Jak się okazało, znów triumfował.

Lider formacji juniorskiej Motoru spisywał się znakomicie od samego początku zawodów, chociaż w dwóch pierwszych biegach przegrał start i "trójki" przywoził dopiero po walce na dystansie. W kolejnych startach nie pozostawił już żadnych wątpliwości i trzykrotnie przyjeżdżał na metę jako pierwszy, co finalnie przełożyło się na zdobycie 15 punktów. Żaden z rywali nawet nie zbliżył się do znakomitego żużlowca, który zaledwie dwa dni temu obchodził 19. urodziny.

Największym rywalem Przyjemskiego miał być Oskar Paluch ze Stali Gorzów, ale finalnie zajął dopiero piątą lokatę. Drugi dość sensacyjnie był Paweł Trześniewski z ROW-u Rybnik, który uzyskał 12 punktów. O jedno "oczko" mniej zapisał na koncie drugi z juniorów Motoru - Bartosz Bańbor i dzięki temu uplasował się na najniższym stopniu podium. 17-latek cztery razy przyjeżdżał na drugim miejscu i raz zgarnął "trójkę", co wystarczyło do zajęcia pozycji na "pudle".