Autor: | Zdjęcie: Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Dobra pierwsza kwarta, potem do głosu doszli faworyci. Pszczółka Start wyraźnie przegrał z liderem tabeli - Zdjęcie główne

Dustin Ware był najskuteczniejszy w ekipie Pszczółki Startu w sobotnim meczu | foto Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Sport Po premierowej odsłonie koszykarze Pszczółki Startu prowadzili z faworyzowanym Enea Zastalem BC Zielona Góra 29:17. Czerwono-czarni nie zdołali jednak sprawić niespodzianki i przegrali w sobotę w hali Globus 90:103.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi pewni awansu do play-off koszykarze Pszczółki Startu podjęli w hali Globus najlepszą drużynę w lidze - Enea Zastal BC. Do meczu z lublinianami lider tabeli miał na koncie aż 26 zwycięstw i tylko trzy porażki.

W pierwszej kwarcie gospodarze stanęli na wysokości zadania - po dziesięciu minutach prowadzili różnicą 12. punktów. W kolejnej odsłonie goście odrobili straty i to błyskawicznie - na prowadzeniu byli już po dwóch minutach gry. Potem gra toczyła się punkt za punkt, w efekcie w połowie meczu było 51:51.

Druga część spotkania należała do faworytów z Zielonej Góry. Lider Energa Basket Ligi wyszedł w trzeciej kwarcie na dziewięciopunktowe prowadzenie, a w ostatnich dziesięciu minutach jeszcze nieco powiększył swoją przewagę. Rozmiary porażki czerwono-czarnych byłyby większe, ale w końcówce koszykarze Pszczółki Startu trzy razy trafili za trzy. Ostatecznie przegrali 90:103.

Po 30. meczach sezonu zasadniczego podopieczni trenera Davida Dedka mają na koncie 47 punktów.

Pszczółka Start Lublin - Enea Zastal BC Zielona Góra 90:103 (29:17, 22:34, 14:23, 25:29)

Pszczółka Start: Jeszke 3, Dziemba 5, Dorsey-Walker 16, Ware 21, Davis 15, Łączyński 8, Borowski 3, Szymański 2, Laksa 7, Searcy 10.

Enea Zastal BC: Richard 18, Brembly 4, Sulima 3, Williams 9, Bowlin 12, Put, Freimanis 27, Berzins 18, Koszarek 12.

Sędziowali: Michał Proc, Wojciech Liszka, Mateusz Skorek.