Współpraca to ogromna szansa dla młodych ludzi zainteresowanych motoryzacją. Teraz ci, dla których zajmowanie się mechaniką było pomysłem na życie, otrzymają na to jeszcze pole do rozwoju. Jak mówi zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Mariusz Banach — Jest to bardzo ważne wydarzenie z punktu widzenia Prezydenta Miasta. Wydaje się, że porozumienie ma wymiar naturalny, bo gdzie się mają kształcić nowe kadry żużlowe jeśli nie w Lubelskiej szkole samochodowej, skoro Lublin to żużel. Wszyscy w Polsce wiedzą, że Lublin to żużel i tutaj ma powstać najlepsza szkoła, w której uczy się mechaników żużlowych, mechaników crossowych i mechaników motocyklowych. Miasto Lublin, Pan Prezydent Krzysztof Żuk, dział oświaty bardzo chcemy angażować się w tę współpracę, żeby była ona na jak najwyższym poziomie.
Będzie to niewymierna korzyść nie tylko dla uczniów Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie, ale także dla mistrzów Polski — Orlen Oil Motoru Lublin. Na spotkaniu wspomniał o tym także Piotr Więckowski, wiceprezes zarządu klubu — Odbudowa Lubelskiego żużla rozpoczęła się w 2015 roku, chociaż tradycje tego sportu w naszym mieście są przeogromne. Rozpoczęliśmy od szkolenia młodzieży, później wystawiliśmy drużynę w rozgrywkach 2 ligi, 1 ligi w końcu ekstraligi żużlowej. W tej chwili pomysłem klubu, ale także inicjatywą szkoły jest, aby młodzi ludzie poszerzyli grono osób zainteresowanych sportem żużlowym w naszym mieście. Jest bardzo duża potrzeba mechaników sportowych, których na rynku brakuje. Chcemy się dzielić specjalistyczną wiedzą, jak należy przygotowywać motocykle do sportu i każdy, kto będzie chciał z tej wiedzy skorzystać, dostanie taką możliwość.
CZYTAJ TAKŻE: Kibice Motoru na meczu w Łęcznej (ZDJĘCIA)
Żużel przestanie więc być enigmatycznym sportem, w którym widać jedynie efekt końcowy — brawurowych kierowców i szybkie maszyny. Będzie to możliwość, by poznać proces przygotowywania i pracy nad sprzętem od podstaw. Czasem łatwo zapomnieć, że za świetnym "rajderem" stoi zawsze całe grono specjalistów od pracy nad detalami. Da to również szanse połączenia przyjemnego z pożytecznym, w końcu będzie się odbywało pod czujnym patronatem placówki szkolnej. To ważny dzień dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzisiaj podpisaliśmy ważne porozumienie, które daje nowe szerokie perspektywy działań i korzyści dla każdej ze stron. Jako szkoła, która ma w obowiązku dbać o wszechstronny rozwój swoich uczniów, cieszymy się, ze nasi wychowankowie będą mogli rozwijać swoje sportowe i zawodowe pasje. Sport daje motywacje do pracy, do ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Pragniemy by nasi uczniowie dzięki kontaktom z tak utytułowanym klubem sportowym, jakim jest ORLEN OIL Motor Lublin chcieli skorzystać i umieli pozyskać maksimum korzyści dla siebie. Dzisiejsze wydarzenie to również sygnał dla lokalnego środowiska, że tutaj w Lublinie, w samochodówce, powstaje ośrodek, gdzie nauka łączy się ze sportem. Wierzę również w to, że podjęta przez nas współpraca, w kolejnych latach stanie się przyczynkiem do odkrywania pokoleń młodych mechaników motocyklowych, którzy dzięki nabytej wiedzy zawodowej, działając z wielką pasją, będą przyczyniać się do rozwoju sportów motocyklowych. - podsumowuje nawiązanie współpracy dyrektor szkoły, Ryszard Morawski. Cała kooperacja to niewątpliwie ogromna szansa dla młodych mechaników, ale także potencjalna nowa droga zawodowa dla młodzieży.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.