Reklama

Chodziarz AZS UMCS jedzie na Olimpiadę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Chodziarz AZS UMCS jedzie na Olimpiadę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Lekkoatleta z AZS UMCS jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Rafał Fedaczyński zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w chodzie na 50 kilometrów, ale co ważniejsze wywalczył minimum na sierpniową Olimpiadę.

Nasz zawodnik brał udział w 35. edycji corocznego mityngu Dudińska 50 na Słowacji rozgrywanego w ramach IAAF Race Walking Challenge. Rafał Fedaczyński dotarł na metę jako siódmy z czasem 3:48:42. Jest to 12. najlepszy czas na świecie w tym roku. Wypełnił tym samym minimum ustalone przez IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) na letnie Igrzyska w Rio, które wynosi 4:06:00.

Jestem bardzo zadowolony. W zeszłym roku po operacji biodra postanowiłem, że zdobędę minimum w Dudincach. Pod te zawody podporządkowywałem mój trening. Byłem ogromnie zmotywowany, ale przyjąłem ostrożną taktykę podczas zawodów. Szedłem z głową, mając na uwadze technikę chodu oraz płynność. Opłaciło się. To pierwszy medal dla mojego klubu AZS UMCS – powiedział po swoim starcie Rafał Fedaczyński.

Zwycięzcą całych zawodów był Rafał Augustyn ze Stali Mielec, dla którego była to już trzecia wygrana z rzędu. Wywalczył także swój czwarty tytuł najlepszego polskiego chodziarza w karierze. Dotarł do mety z rezultatem 3:43:22. Jest to szósty czas na listach światowych w tym roku. Wicemistrzem Polski został Adrian Błocki z AZS AWF Katowice. Uzyskał wynik 3:47:16 i poprawił swój rekord życiowy. Zarówno Augustyn, jak i Błocki również wzmocnią reprezentację Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

źródło: azs.umcs.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE