Rotę ślubowania odczytał komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – gen. bryg. SG Jacek Szcząchor. Błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili kapelan katolicki NOSG ks. kpt. SG Artur Suska oraz kapelan prawosławny SG ks. ppor SG Jarosław Szczur.
- Komendant NOSG zwracając się w swym wystąpieniu do nowych funkcjonariuszy, podkreślił: „Wypowiedziane przez was słowa roty ślubowania będą stanowić symboliczny początek wiernej i odpowiedzialnej służby na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Zobowiążecie się do przestrzegania prawa oraz gotowości do podejmowania trudnych wyzwań – często w warunkach wymagających poświęcenia i pełnego zaangażowania. Wierze, że dokonaliście tego wyboru świadomie i jesteście na te wyzwania gotowi.” - informuje Nadbużański Oddzial Straży Granicznej.
Nowi funkcjonariusze - w służbie przygotowawczej - najbliższy czas spędzą na szkoleniu. Po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.
Uroczystość odbyła się 23 czerwca.
Odznaczenia, motocykl i limit przyjęć do służby
Uroczystość, była okazją do wręczenia medali, odznaczeń oraz wyróżnień funkcjonariuszom i pracownikom NOSG.
Dodatkowo, okazji 35-lecia utworzenia Straży Granicznej, Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przekazał do NOSG motocykl terenowy do wykorzystania w codziennej służbie przez funkcjonariuszy.
Oprócz tego, w tym roku Nadbużański Oddział Straży Granicznej otrzymał limit przyjęcia do służby: przygotowawczej do 155 osób; kontraktowej do 170 osób.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.