Bogdanka LUK Lublin z kolejnym tie-breakiem. Tym razem wygrali rywale

Autor: | Zdjęcie: KK

Bogdanka LUK Lublin z kolejnym tie-breakiem. Tym razem wygrali rywale - Zdjęcie główne

foto KK

Sport Siatkarze Bogdanki LUK Lublin zapewnili swoim kibicom kolejny długi i emocjonujący wieczór w rozgrywkach PlusLigi. Po 160-miutowym meczu żółto-czarni przegrali na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Za faworyta środowego spotkania uchodzili gospodarze, którzy przystąpili do rywalizacji z bilansem 11 zwycięstw i tylko dwóch porażek. Jednak praktycznie od początku lepsze wrażenie sprawiali podopieczni trenera Massimo Bottiego. W pierwszym secie lublinianie wygrali 26:24, notując skuteczność w atakach na poziomie 50 procent. Blisko półgodzinną partię zakończył bardzo mocnym asem serwisowym Damian Schulz.

W drugiej odsłonie żółto-czarni triumfowali różnicą trzech oczek. Duża w tym zasługa odpowiedniej koncentracji i wykorzystywania błędów przeciwnika oraz świetnego finiszu seta w wykonaniu efektownie i efektywnie serwującego Mateusza Malinowskiego. Autorem decydującego punktu był natomiast Tobias Brand.

Bogdanka LUK miała szansę wygrać na Podkarpaciu 3:0, ale po zaciętej partii konfrontację przedłużyli rzeszowianie. Ekipa miejscowych zawdzięcza to, m.in. walce o każdą piłkę i 60-procentowym pozytywnym przyjęciu. Lublinianie mogli natomiast mieć do siebie pretensje, po tym jak nie wykorzystali dwóch piłek meczowych.

W następnym secie Marcin Komenda i spółka nie byli w stanie zakończyć spotkania nawet pomimo czterech matchballi. Ostatecznie wracają na Lubelszczyznę z tylko jednym punktem, bowiem Resovia doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała 15:9. W końcowych fragmentach potyczki błyszczał przede wszystkim słoweński przyjmujący Klemen Čebulj, choć tytuł MVP powędrował do Jakuba Kochanowskiego.

Podopieczni trenera Massimo Bottiego stoczyli już siódmy pięciosetowy bój w 14. kolejce aktualnej kampanii. Póki co lublinianie wygrali cztery starcia w stosunku 3:2. Lepsze w tie-breaku oprócz Asseco Resovii były Barkom Każany Lwów (SZCZEGÓŁY) oraz Projekt Warszawa (WIĘCEJ).

Kolejne starcie czeka żółto-czarnych w najbliższą niedzielę. Wówczas do hali Globus przyjedzie GKS Katowice. Początek starcia z tym przeciwnikiem zaplanowano 7 stycznia o godzinie 20:30.

Asseco Resovia Rzeszów - Bogdanka LUK Lublin 3:2 (24:26, 22:25, 26:24, 15:9)

Rzeszów: DeFalco 24, Boyer 16, Kłos 10, Drzyzga 2, Kochanowski 19, Louati 2, Zatorski (libero) oraz Čebulj 16, Bucki 1, Staszewski, Kozub, Mordyl

Lublin: Nowakowski 4, Ferreira 13, Komenda 3, Brand 21, Kania 10, Schulz 27, Hoss (libero) oraz Malinowski 3, Krysiak 1, Wachnik

Sędziowali: Mariusz Gadzina i Damian Lic