Brak tarczy i klocków hamulcowych w rosyjskiej naczepie

region Inspektorzy z Wojewódzkiego Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą należący do rosyjskiego przewoźnika. Podczas kontroli wykryto, że w naczepie nie było tarczy i klocków hamulcowych.

RW

Opublikowano: 13 lipca 2020 14:02 | Aktualizacja: 13 lipca 2020 14:02

W dniu 8 lipca 2020 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Woroniec inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą należący do rosyjskiego przewoźnika. Pojazd przewoził ponad 13 ton ładunku, a więc masa całkowita zespołu pojazdów wynosiła około 28 ton.

 

Podczas kontroli inspektor stwierdził, że na pierwszej osi z prawej strony na czepy nie ma tarczy hamulcowej i klocków hamulcowych. Usterka nie była awarią, która nastąpiła w trasie, lecz świadomym działaniem przewoźnika. Sytuacja ta spowodowała zakwalifikowanie ujawnionej usterki do kategorii niebezpiecznych.

 

W związku ze stwierdzonym naruszeniem WITD w Lublinie wszczęło wobec przewoźnika postępowanie administracyjne. Grozi mu kara pieniężna w kwocie 2000 zł. Dowód naczepy został zatrzymany. Do czasu dokonania naprawy układu hamulcowego zakazano ruchu wspomnianego pojazdu.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.