Reklama

Reklama

Stare Miasto. Przy ul. Furmańskiej piją, bo kamera nie widzi

Opublikowano: 9 lutego 2021 15:26
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: DSM

Chodzi o rejon tzw. "zielonej akademii", czyli miejsca do wykładów, warsztatów, wystaw i pokazów filmowych | foto DSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Magazyn Lublin24 Przy ulicy Furmańskiej przydałby się monitoring. W tej okolicy wiele osób spożywa alkohol "w plenerze".

Reklama

O dodatkową kamerę zaapelowali radni Maja Zaborowska i Marcin Nowak. Chodzi o rejon tzw. zielonej akademii, czyli miejsca do wykładów, warsztatów, wystaw i pokazów filmowych.

Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin poinformował, że teren i obiekt znajduje się w zasięgu kamery miejskiego monitoringu, która jest zainstalowana na rogu ul. Cyruliczej i ul. Furmańskiej.

- Ponadto budowa nowego punktu kamerowego to koszt około 20 000 zł, a rozbudowa systemu o nowe punkty kamerowe jest realizowana wyłącznie w miarę posiadanych środków finansowych w budżecie ogólnomiejskim, które są ograniczone w stosunku do rzeczywistych potrzeb - poinformował Andrzej Wojewódzki. 

Jednocześnie podkreślił, że miejsce wskazywane przez radnych zostało wpisanę na listę potrzeb rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego. Dodatkowo sekretarz wystąpił do dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta o monitorowanie tego miejsca w ramach obecnego systemu monitoringu oraz szybkie i skuteczne interweniowanie w przypadku zagrożeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.