reklama
reklama

Ogród Botaniczny UMCS siedzibą sztuki. Te wystawy za chwilę się tam pojawią

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Ogród Botaniczny UMCS siedzibą sztuki. Te wystawy za chwilę się tam pojawią - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Zapowiedzi imprez w LublinieOgród Botaniczny UMCS zaprasza na wernisaże trzech wystaw z cyklu „Mistrz i uczniowie”. Pierwszą wystawą jest „15/15 Joanna Polak. Ogrody Wolności”. To indywidualna wystawa kadrów i filmów w technologii AR dr hab. szt. Joanny Polak, prof. UMCS.
reklama

Druga wystawa to „60 Fruits Movie”. To wystawa filmów w technologii AR studentów Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. 

Trzecim wydarzeniem będzie „Miejska dżungla”. To ekspozycja rzeźb studentów Koła Naukowego Galatea z Katedry Rzeźby i Ceramiki WA UMCS.

Wernisaże odbędą się we wtorek (6 maja) o godz. 16:00 przy Dworku Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym UMCS (wejście od ul. Willowej).

Wystawa indywidualna filmów w technologii AR: „15/15 Joanna Polak. Ogrody Wolności” ukazuje 30 niepublikowanych wcześniej kadrów i 15 filmów z lat 2010–2025 wyreżyserowanych przez Joannę Polak podczas 15 lat współpracy z Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Artystka jest reżyserką i animatorką, twórczynią filmów animowanych nagradzanych na festiwalach filmowych w Polsce i na świecie, mistrzem dla studentów kierunków artystycznych mediów cyfrowych. Motywem przewodnim wystawy są rośliny, a filmy mają na celu ocalenie od zapomnienia dziedzictwa kulturowego Polski. Aby obejrzeć filmy należy z kadrów zeskanować kody QR.

reklama

Z kolei wystawa filmów animowanych w technologii AR pt. „60 Fruits Movie” powstała specjalnie na 60-lecie Ogrodu Botanicznego UMCS. Inspiracją do jej stworzenia były rośliny, jakie możemy spotkać w kolekcjach i działach Ogrodu. Na wystawie poznajemy rośliny i ich owoce w interpretacji studentów Wydziału Artystycznego UMCS i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Wystawa jest dostępna w dwóch odsłonach. Dla „wygodnych” – przy Dworku mamy możliwość obejrzenia filmów po zeskanowaniu kodów QR. Natomiast „poszukiwaczy” zapraszamy do spaceru po Ogrodzie i odnalezienia konkretnych roślin oznaczonych tabliczkami z kodem QR. Osobą czuwającą nad realizacją filmów jest opiekunka artystyczna i kuratorka wystawy dr hab. szt. Joanna Polak, prof. UMCS i PJATK. 

reklama

„Miejska dżungla” to wystawa rzeźb studentów z Katedry Rzeźby i Ceramiki UMCS. Studenci prezentują hybrydy zwierząt – rzeźby stworzeń, które mogłyby pojawiać się w wyobraźni, mitach lub zamieszkiwać tajemnicze zakątki Ogrodu Botanicznego. Ale uwaga – nie odszukamy ich od razu. Wystawa to gra, należy szukać rzeźb w przestrzeni Ogrodu. Opiekunem studentów i osobą czuwającą nad realizacją wystawy jest dr hab. szt. Piotr Zieleniak z Katedry Rzeźby i Ceramiki UMCS.

Ekspozycje będą dostępne od 6 maja do 31 października przy Dworku Kościuszków i na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo