- Zarząd Województwa Lubelskiego, na wniosek Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, powołał z dniem 14.03.2024 r. na stanowisko Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Pana Stanisława Mazura, natomiast na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Pana Andrzeja Kloca - informuje WFOŚiGW w Lublinie.
Stanisław Mazur to przedsiębiorca, absolwent studiów licencjackich i magisterskich z zakresu administracji publicznej Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W latach 2015-16 - członek zarządu Powiatu Janowskiego, a od 2010 roku do dziś radny Powiatu Janowskiego. Prywatnie pełni funkcję prezesa klubu sportowego "Olimp" w Janowie Lubelskim. - Jako doświadczony przedsiębiorca posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami firm oraz zasobami ludzkimi, a także we wdrażaniu energii odnawialnej - dodaje WFOSiGW w Lublinie.
Z kolei Andrzej Kloc jest absolwentem Akademii Finansów w Warszawie na kierunku rachunkowość. Posiada tytuł Master of Business Administration ukończony na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Ma uprawnienia audytora wewnętrznego w sektorze finansów publicznych i certyfikat księgowego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie służby publicznej. Posiada doświadczenie zawodowe w zarządzaniu funduszami europejskimi, pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Starostwie Powiatowym w Lublinie. - Ukończył wiele kursów i szkoleń w zakresie: efektywnej komunikacji, zarządzania konfliktami i radzeniem sobie w sytuacjach trudnych, zarządzania zasobami ludzkimi, nowych zagrożeniach w cyberprzestrzeni itp. - uzupełnia WFOŚiGW w Lublinie.
Wcześniej prezesem była Agnieszka Kruk, a wiceprezesem Anna Pokwapisz.
WFOŚiGW w Lublinie
Celem Funduszu jest poprawa stanu środowiska i efektywne gospodarowanie jego zasobami. Pomoc finansowa oferowana przez Fundusz to: niskooprocentowane pożyczki, dotacje, przekazanie środków państwowym jednostkom budżetowym, dopłaty do kredytów bankowych oraz częściowe umorzenie pożyczek. Ze środków Funduszu mogą korzystać samorządy, podmioty gospodarcze, jednostki publiczne, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne. Fundusz dofinansowuje inwestycje i działania proekologiczne w zakresie: ochrony wód i gospodarki wodnej, ochrony atmosfery, ochrony ziemi i gospodarki odpadami, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej oraz zapobiegania i likwidacji poważnych awarii i ich skutków.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.