Ponad 255 tys. absolwentów
W maju absolwenci szkół średnich zdawali egzamin maturalny. We wtorek (8 lipca) Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępną informację o wynikach egzaminu. Chodzi o egzamin przeprowadzony w formule 2023.
- Do egzaminu maturalnego w Formule 2023 z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w terminie głównym w maju 2025 roku przystąpiło 255 517 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych (4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników, szkół artystycznych, branżowych szkół II stopnia)1 oraz 636 absolwentów – obywateli Ukrainy, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa albo którzy przebywają legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w przypadku gdy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium Ukrainy od dnia 24 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa - czytamy w informacji CKE.
Wszyscy absolwenci obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego: w części pisemnej na poziomie podstawowym z: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego, a także w części ustnej bez określania poziomu z: języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Mieli również obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.
Na Lubelszczyźnie zdało ponad 11 tys. osób
Dane dotyczące egzaminu w województwie lubelskim opublikowała OKE Kraków. - Do egzaminu maturalnego w Formule 2023 z wszystkich przedmiotów obowiązkowych
w terminie głównym w maju 2025 roku przystąpiło 14 309 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych (4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników, szkół artystycznych, branżowych szkół II stopnia)1 oraz 23 absolwentów – obywateli Ukrainy - czytamy w informacji OKE.
W województwie lubelskim egzamin zdało 11 268 osób, 1 808 osób ma prawo do przystąpienia do egzaminu poprawkowego, a 1 233 osób nie zdało z więcej niż jednego przedmiotu.
Zdawalność w Lublinie
Szkoły z Lublina, w których zdawalność była najwyższa to np.
IV LO im. Stefanii Sempołowskiej - 99%,
IX LO im. Mikołaja Kopernika - 99%,
LO im. Jana III Sobieskiego - 100%,
I LO im. Stanisława Staszica - 100%,
ZS Nr 1 im. Władysława Grabskiego (XV LO) - 97%,
Prywatne LO im. Królowej Jadwigi - 100%,
Międzynarodowe LO Paderewski - 100%,
III LO im. Unii Lubelskiej - 100%,
XXI LO im. św. Stanisława Kostki - 99%,
V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie - 100%,
II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego - 100%,
Zespół Szkół Elektronicznych Technikum Elektroniczne - 99%,
Zespół Szkół Ekonomicznych im. A i J Vetterów XVI LO - 97%.
Szkoły z Lublina, w których zdawalność była najniższa to np.
Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego - 11%,
Technikum Lider - 20%, Technikum Teb Edukacja - 42%,
Zaoczne LO Cosinus - 15%,
Centrum Kształcenia Ustawicznego XXVI LO dla dorosłych - 49%,
LO Lider - 19%,
Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Technikum Budowlane - 37%,
Zespół Szkół Odzieżowo-Włokiennczych im. Reymonta Technikum Usługowo-Gospodarcze - 41%,
Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Kleeberga Branżowa Szkoła Spożywcza II stopnia - 0%.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.