Areszt Śledczy znajdujący się przy ul. Południowej 5 w Lublinie to obwodowa komisja nr 216. W wyborach do Sejmiku był to okręg nr 1, natomiast w wyborach do Rady Miasta Lublin okręg nr 6.
Frekwencja w wyborach do Sejmiku wyniosła 152 osoby. Łączna liczba wyborców uprawnionych do głosowania to 451 osób, co według danych PKW wynosi 33,7 procent. Liczba wydanych kart do głosowania do Rady Miasta Lublin wyniosła 70 na 451 uprawnionych do głosowania. Dało to 15,52 procent frekwencji.
Prezydenta wybrało 72 osadzonych co przełożyło się na 15,95 procentową frekwencję.
Głosowanie na prezydenta
Na Krzysztofa Żuka (Platforma Obywatelska) zagłosowały 54 osoby (76,06 procent), na Marcina Nowaka (Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy) 8 osób (11,27 procent), na Roberta Derewendę 5 osób (7,04 procent), a na Ryszarda Zajączkowskiego 4 osoby (5,463 procent).
Wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego
W wyborach do Sejmiku na kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 12 osób. Swoje głosy oddali na Mieczysława Rybę (5 głosów), Lecha Sprawkę (5 osób), Mariana Kowalskiego (1 głos) i Renatę Grelę Majewską (1 głos). Więźniowie nie zagłosowali natomiast na Teresę Misiuk, Dorotę Gołębiowską i Zbigniewa Wojciechowskiego.
Nieco więcej osób zagłosowało na tych startujących z listy Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców. Tu najwięcej głosów zdobył Rafał Kania (8 głosów), Mateusz Błaszczak, Beata Jarosz i Agnieszka Kosikowska (po 3 głosy), Konrad Szczygieł i Konrad Baran (po głosie). Nikt nie zagłosował na Dominikę Kołodziej.
Z listy Trzeciej Drogi największym poparciem cieszył się Jakub Stefaniak (8 głosów), Piotr Woliński (8 głosów) i Marlena Stradomska (4 głosy). Emilia Lipińska zdobyła 6 głosów, Tomasz Saran 2 głosy, a Piotr Tomczuk tylko głos. Nikt nie zagłosował na Karolinę Krawczyk.
Na kandydatów Lewicy zagłosowało 8 osadzonych. Monika Wac i Magdalena Długosz (po 2 głosy), a Szymon Furmaniak 4 głosy. Nikt nie oddał głosu na Marcina Przecha, Władysława Skoneckiego, Jakuba Dziedzica i Elżbietę Sobiesiak.
Najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska, bo na kandydatów z tej listy głosowało 57 więźniów. 35 głosów zdobyła Bożena Lisowska, 8 Ewa Abramek, 6 Iwona Nabożna, 5 Grzegorz Kurczuk, a po 2 Robert Lipiński i Henryk Łucjan. Bez głosu został Mirosław Świerz.
Na Bezpartyjnych Samorządowców zagłosowały 4 osoby. 2 głosy zdobył Adrian Dang Xuan, głos Karol Kostrzewa i Monika Wach.
Rada Miasta Lublin
Na PiS zagłosowało 8 więźniów. 4 głosy zdobył Tomasz Pitucha, 3 Grzegorz Żuk i głos Zbigniew Gawryszczak. Bez głosu: Aneta Hałbis, Piotr Popiel, Uruszla Czajka, Klaudia Szczepanik i Rafał Lipert.
Na Konfederację głosowało 11 osób. 4 głosy zdobyła Katarzyna Jałowiec, po 2 Urszula Piotrowska-Kosior, Łukasz Zięba i Ewa Lebioda. Wojciech Padysek zdobył Głos. Bez głosu: Piotr Marek, Adam Kwieciński i Piotr Jędras.
Na Przyszłość i Tradycję głosowało 5 osób. 2 głosy zdobyła Magdalena Zawadzka, po głosie Elżbieta Michalska, Adam Podkowa i Kamil Grudzień. Bez głosu: Jerzy Szczerba, Elżbieta Sternik, Zbigniew Pańpuch i Waldemar Buczek.
Na KWW Krzysztof Żuk 20 głosów zdobyła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, 7 Elżbieta Dados, po 3 Piotr Choduń i Leszek Daniewski, 5 Agnieszka Wójcik i głos Michał Marciniak. Bez głosu: Arkadiusz Szczepański.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.