reklama
reklama

Wybitni naukowcy z Politechniki Lubelskiej nagrodzeni. Stypendia przyznał minister

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Wybitni naukowcy z Politechniki Lubelskiej nagrodzeni. Stypendia przyznał minister - Zdjęcie główne

foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Kilkoro pracowników Politechniki Lubelskiej dostało ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców. Udział w konkursie brało aż 1708 osób z całej Polski.
reklama

Stypendia w wysokości łącznie ponad 44 mln zł dla 228 wybitnych młodych naukowców przyznał minister nauki - Dariusz Wieczorek. W związku z tym naukowcy przez trzy lata będą otrzymywać po 5390 zł. 

Jak przyznaje rektor Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniew Pater, sukces młodych naukowców świadczy o wysokim poziomie badań prowadzonych na uczelni.

- Inwestycje w kadrę naukową przynoszą wymierne efekty. Nasza uczelnia systematycznie rozbudowuje zaplecze badawcze oraz oferuje liczne programy projakościowe, które wspierają rozwój naukowy i zawodowy naszych pracowników. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć - podkreśla prof. Zbigniew Pater.

Nagrodzeni z Politevchniki Lubelskiej

1. mgr inż. Magda Droździel-Jurkiewicz z Katedry Inżynierii Materiałowej Wydział Mechanicznego. To współautorka 16 publikacji naukowych, 14 patentów oraz 10 zgłoszeń patentowych. W swojej pracy naukowej zajmuje się materiałami kompozytowymi w szczególności modyfikacją powierzchni metali do zastosowań w laminatach metalowo-włóknistych celem poprawy wytrzymałości połączenia adhezyjnego. Prowadzi badania nieniszczące z wykorzystaniem tomografii komputerowej oraz ultradźwięków, a także analizuje procesy i formy zniszczenia.

2. dr inż. Katarzyna Falkowicz z Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn i Mechatroniki Wydziału Mechanicznego jest autorką i współautorką ponad 50 publikacji naukowych oraz 4 zgłoszeń patentowych. Naukowo zajmuje się mechaniką i zniszczeniami materiałów kompozytowych oraz analizą zagadnień stateczności i nośności cienkościennych konstrukcji kompozytowych.

3. dr inż. Damian Harasim z Katedry Elektroniki i Technik Informacyjnych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Jest autorem przeszło 30 publikacji naukowych, rozdziałów książek czy materiałów konferencyjnych. Dodatkowo jest autorem 2 patentów krajowych oraz szeregu zgłoszeń patentowych. W swojej pracy badawczej zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem oraz badaniem właściwości specjalnych światłowodowych struktur periodycznych. Wykorzystuje je do budowy fotonicznych układów światłowodowych służących do pomiaru wybranych wielkości fizycznych, takich jak naprężenie, temperatura czy współczynnik załamania cieczy.  

4. dr inż. Michał Tomczak z Katedry Inżynierii Procesów Budowlanych Wydziału Budownictwa i Architektury zajmuje się wspomaganiem zarządzania budowlanym procesem inwestycyjnym z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak algorytmy metaheurystyczne czy rozmyte systemy decyzyjne. Jest autorem bądź współautorem ponad 30 publikacji naukowych.

5. dr inż. Paweł Wysmulski z Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn i Mechatroniki Wydziału Mechanicznego jest autorem 47 publikacji naukowych. Naukowiec zajmuje się badaniami doświadczalno-numerycznymi dotyczącymi zagadnień stateczności oraz nośności cienkościennych konstrukcji kompozytowych. Tworzy modele numeryczne ułatwiające identyfikację mechanizmów zniszczenia kompozytu oraz przyczyniające się do zwiększenia możliwości prognozowania właściwości projektowanych struktur. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama