Reklama

Reklama

Wrotków. Po remoncie ul. Nałkowskich przystanek końcowy zostanie na miejscu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Print screen/transmisja sesji Rady Miasta Lublin

Wrotków. Po remoncie ul. Nałkowskich przystanek końcowy zostanie na miejscu? - Zdjęcie główne

Leszek Daniewski pochwalił remont odcinka ul. Nałkowskich, ale ma też wątpliwości | foto Print screen/transmisja sesji Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O rozpoczęty remont ulicy Nałkowskich i dalsze funkcjonowanie przystanku komunikacji miejskiej u zbiegu ul. Nałkowskich i Żeglarskiej, zapytał Leszek Daniewski. Jeszcze nie ma odpowiedzi.

Reklama

Ulica Nałkowskich jest drogą powiatową, o szerokości ponad 7 m i długości około 2,7 km. Łączy ul. Żeglarską i Zalew Zemborzycki z ul. Romera i Diamentową. Odcinek od ul. Romera do ul. Żeglarskiej jest wraz z ul. Romera główną ulicę osiedla Nałkowskich. Stan nawierzchni ul. Nałkowkich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej jest zły, bo nawierzchnia jest pełna wertepów i wybojów.

W pierwszej połowie marca zaczął się remont ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. Potrwa on do maja, a koszt inwestycji to ok. 1,2 mln zł. W ramach remontu m.in. powstanie nowa warstwa jezdni, wyremontowany będzie chodnik, pojawi się rząd płyt z wypustami, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami i przebrukowane zostaną zatoki autobusowe.

W odniesieniu do remontu wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, Leszek Daniewski (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował interpelację do prezydenta Żuka. Zaznaczył, że cieszy sie z remontu i składał do projektu budżetu miejskiego wnioski o tę inwestycję.

- Szczęśliwie, w efekcie wspólnych działań, została podjęta decyzja o rozpoczęciu tak długo oczekiwanego remontu. Obserwując jego przebieg muszę przyznać, iż pomimo utrudnień spowodowanych ciągłym ruchem pojazdów oraz wąskim pasem jezdni i koniecznością wymiany chodników przebiega on sprawnie, pod stałym nadzorem Zarządu Dróg i Mostów - napisał Leszek Daniewski.

Podkreślił, że w rozstrzygniętym przetargu zakres prac remontowych został ściśle określony. Niemniej jednak ma wątpliwości. Chodzi m.in. o zmiany jakie nastąpią po likwidacji obecnej pętli nawrotowej, która jest jednocześnie przystankiem końcowym, głównie dla osób przyjeżdżających nad Zalew Zemborzycki.

- Czy po oddaniu do użytku węzła przesiadkowego u zbiegu ulic: Krężnickiej i Żeglarskiej w miejscu obecnej pętli pozostanie przystanek autobusowy oraz czy mieszkańcy ulicy "stara Nałkowskich" będą mieli w dalszym ciągu możliwość wyjazdu do ulicy Żeglarskiej? - zapytuje wiceprzewodniczący.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy