reklama
reklama

Wrócił ruch okrężny na rondzie Honorowych Krwiodawców w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wrócił ruch okrężny na rondzie Honorowych Krwiodawców w Lublinie - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaNa rondzie Honorowych Krwiodawców, gdzie od kwietnia trwały prace drogowe, wrócił ruch okrężny. Jednocześnie trwają prace w wielu innych miejscach. Działania są realizowane w ramach przebudowy Al. Racławickich.
reklama

W Lublnie cały czas trwa remont Al. Racławickich, który obejmuje też okolice tej jednej z ważniejszych arterii, w tym rondo Honorowych Krwiodawców, gdzie właśnie skończyły się prace drogowe. We wtorek (22 grudnia) po ośmiu miesiącach, na rondzie wrócił ruch okrężny. Kierowcy mogą znowu korzystać z tego skrzyżowania w charakterze ronda.

- Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców to jeden z istotnych komponentów realizowanej przez Miasto kluczowej inwestycji i pierwszy z efektów wielomiesięcznych prac drogowych. W najbliższych dniach na Al. Racławickich, na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Łopacińskiego, drogowcy położą warstwę wiążącą i skierują ruch na środkowe pasy, co również ułatwi poruszanie się w tej części miasta, szczególnie komunikacji miejskiej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

reklama

Na rondzie skończyły się prace związane z infrastrukturą podziemną oraz te realizowane na pasach ruchu. Przebudowa ronda objęła wszystkie cztery jego części. Wykonano kanalizację deszczową, powstały elementy sygnalizacji świetlnej i trakcji trolejbusowej, rury osłonowe, maszty pod sygnalizatory, fundamenty, na których posadowiono 18 słupów trakcyjnych, podbudowa pod ścieżkę rowerową i chodnik, krawężniki oraz podbudowa bitumiczna i warstwa wiążąca nawierzchni ulic. Kluczowe z punktu widzenia przebudowy całego ronda, były prace na III ćwiartce, bo objęły one powstanie uzbrojenia podziemnego w postaci zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej. Zbiornik na deszczówkę pomieści 143 tys. litrów wody, która będzie odprowadzana do Czechówki, przez al. Sikorskiego. Dodatkowo, zmodernizowano zatoki autobusowe w rejonie ronda, a dwa miejsca postojowe dla komunikacji miejskiej - przy jednostce wojskowej oraz na al. Sikorskiego, zyskały nowe betonowe nawierzchnie. Teren jest już uporządkowany, a na jezdni wykonano oznakowanie poziome. Pozostało jeszcze uruchomienie sygnalizacji świetlnej i roboty w ciągach pieszych. Niedługo zacznie się budowa muru oporowego przy jednostce wojskowej, więc na rondzie będzie obowiązywała jeszcze tymczasowa organizacja ruchu. 

reklama

- Wloty na rondo będą zwężone z każdego kierunku. Skrajne jezdnie posłużą drogowcom do składowania niezbędnych materiałów i sprzętu. Po zakończeniu całej inwestycji, jaką jest przebudowa Al. Racławickich, uruchomione zostaną na rondzie wszystkie cztery pasy ruchu - informuje Justyna Góźdż z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Poza rondem, przebudowa ulic w Śródmieściu obejmuje Aleje Racławickie oraz ulice: Lipową, Poniatowskiego, Spadochroniarzy, Długosza i Łopacińskiego. Termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2021 roku. Całość pochłonie ponad 100 mln zł, z czego 85% to unijna dotacja. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama