reklama
reklama

WOMP kupił nowoczesnego robota. Pomoże w leczeniu bólu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaOtwarcie Poradni Ortopedycznej z nowoczesnym zapleczem diagnostyczno-zabiegowym
reklama

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie (WOMP) otworzył Poradnię Ortopedyczną wyposażoną w nowoczesne zaplecze diagnostyczno-zabiegowe. Ośrodek zatrudnia odpowiednią liczbę specjalistów ortopedów oraz posiada doświadczenie w tym zakresie, dlatego mógł rozszerzyć oferowane świadczenia. 

Do WOMP został zakupiony nowy, mobilny sprzęt medyczny – aparat RTG z ramieniem C. Robot będzie wykorzystany do diagnostyki i nowoczesnych metod leczenia bólu, do których należą termolezja i kriolezja wspierane przez precyzyjne obrazowanie RTG i USG. 

– Nasze Centrum Profilaktyczno-Lecznicze dynamicznie się rozwija, a za tym idzie jakość i ilość oferowanych świadczeń. Otworzona poradnia ortopedyczna z zapleczem leczenia diagnostyczno-leczniczym pozwoli rozstrzygnąć, czy ból u pacjenta nie jest spowodowany poważnym schorzeniem. Pod kontrolą rentgena i USG lekarze ortopedzi mogą wkroczyć z leczeniem bólem za pomocą termolezji oraz kriolezji – mówi Anna Rutczyńska-Rumińska, dyrektor WOMP.

reklama

Proponowane metody termolezji i kriolezji nerwów obwodowych skutecznie eliminują bóle kończyn czy kręgosłupa w odcinkach lędźwiowym, piersiowym i szyjnym. Pozwalają także na leczenie przewlekłych dolegliwości bólowych, np. po urazach czy operacjach. Zaletą obrazowania RTG i USG jest precyzja, która pozwala na dokładne zlokalizowanie nerwów. To zwiększa skuteczność leczenia i bezpieczeństwo pacjenta, bowiem redukuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia sąsiednich struktur.

Od stycznia 2025 roku procedury termolezji i kriolezji są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Dotychczas zabiegi były wykonywane w warunkach szpitalnych. WOMP wyszedł naprzeciw potrzebom swoich pacjentów, którzy dopytywali o możliwość wykonania tych zabiegów w Pracowni Ortopedycznej WOMP. 

reklama

Koszt zakupu aparatu RTG z ramieniem C wraz z adaptacją pomieszczenia to wydatek dla budżetu Województwa Lubelskiego w wysokości niemal 552 tys. zł. Resztę kosztów, 113 tys. zł, poniósł WOMP.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo