Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Zapłacimy więcej za egzaminy na prawo jazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Zapłacimy więcej za egzaminy na prawo jazdy - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wzrosną ceny za egzaminy na prawo jazdy w województwie lubelskim. Ma to związek z trudną sytuacją finansową.

Reklama

Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął uchwałę w sprawie określenia wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego na prawo jazdy w województwie lubelskim. Nadzór nad wojewódzkim ośrodkiem ruchu drogowego sprawuje zarząd województwa.

Za przeprowadzenie egzaminu państwowego na prawo jazdy w województwie lubelskim ma być pobierana opłata w wysokości: 50 zł - za część teoretyczną egzaminu państwowego w zakresie uprawnień każdej kategorii prawa jazdy oraz uprawnienia do kierowania tramwajem; 200 zł - za część praktyczną egzaminu państwowego w zakresie uprawnień prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T; 250 zł - za część praktyczną egzaminu państwowego w zakresie uprawnień prawa jazdy kategorii B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E.

- Ośrodki w całej Polsce, w tym wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego z terenu województwa lubelskiego, wielokrotnie zgłaszały problemy dotyczące pogarszającej się sytuacji finansowej,wynikającej z niskich stawek opłat za egzamin na prawo jazdy, nieadekwatnych do ponoszonych przez ośrodki kosztów. Trudna sytuacja spowodowana jest przede wszystkim wzrostem kosztów działalności egzaminacyjnej, na które wpływ mają m.in. ceny paliw, energii elektrycznej, gazu, jak też płacy minimalnej. Około 90% przychodów stanowią przychody z działalności związanej z prowadzeniem egzaminów na prawo jazdy, a wysokość opłat za egzamin jest niezmienna od 2013 r. - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

W wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego z terenu województwa lubelskiego, koszty jednostkowe egzaminów na prawo jazdy w 2022 r. kształtowały się w następującym zakresie: dla części teoretycznej egzaminu wynosiły: od 31,34 zł do 35,51 zł;  dla części praktycznej egzaminu, z uwzględnieniem kategorii prawa jazdy wynosiły: A, A1, A2: od 187,94 zł do 213,04 zł; B, AM: od 149,18 zł do 168 zł; C,D: od 208,83 zł do 236,71 zł; C+E, C1+E, D1+E, D+E: od 255,81 zł do 289,98 zł; T, C1, D1, B1, B96: od 177,50 zł do 201,21 zł; B+E: od 208,83 zł do 285,44 zł.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy