Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: trwa nabór do Służby Celno-Skarbowej. Ponad 50 etatów do zapełnienia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Izba Administracji Skarbowej w Lublinie prowadzi rekrutację na 52 etaty w Służbie Celno-Skarbowej. Poszukiwani są funkcjonariusze do pracy w jednostkach w Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej i na granicy.

Reklama

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Aktualnie trwa rekrutacja na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów. Poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 15 etatów do Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku, 12 etatów do Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie, 7 etatów do Oddziału Celnego w Zamościu i po 9 etatów do Referatów Realizacji w Lublinie i Białej Podlaskiej.

- To trzecia, największa w tym roku rekrutacja do służby celno-skarbowej prowadzona przez IAS Lublin. Widzimy, że zwiększa się świadomość społeczna na temat pracy naszych funkcjonariuszy, bo zgłasza się do nas coraz więcej kandydatów. Jest to nawet kilkadziesiąt osób na jedno miejsce. Bardzo nas to cieszy, ponieważ możemy wybierać wśród najlepszych - mówi Artur Krukowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 23 czerwca należy złożyć kwestionariusz osobowy i dokumenty w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Można zrobić to osobiście lub listownie. Potem kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. Cały proces potrwa około 3 miesięcy, a zwycięzcy mogą rozpocząć służbę miesiąc później. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Funkcjonariuszem może zostać osoba, która: jest obywatelem polskim, korzysta z pełni praw publicznych, nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, ma wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe, cieszy się nieposzlakowaną opinią, której stan zdrowia pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku, nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w ustawie o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów, ani nie była ich współpracownikiem. Dodatkowym atutem będzie prawo jazdy kat. B.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej kontrolują przestrzeganie przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Oprócz tego, kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy