reklama
reklama

Województwo lubelskie: Terytorialsi uruchomili infolinię. Żeby wesprzeć osoby z terenów objętych stanem wyjątkowym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Województwo lubelskie: Terytorialsi uruchomili infolinię. Żeby wesprzeć osoby z terenów objętych stanem wyjątkowym - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaRuszyła infolinia wsparcia Wojsk Obrony Terytorialnej dla osób z rejonów objętych stanem wyjątkowym. W ten sposób można otrzymać pomoc psychologiczną i wyjaśnić wątpliwości.
reklama

Po wielomiesięcznym działaniu na kierunku wsparcia psychologicznego, numer infolnii Wojsk Obrony Terytorialnej przekształcił się w linię wsparcia dla osób zamieszkujących rejony przygraniczne objęte stanem wyjątkowym, czyli część województwa lubelskiego i podlaskiego.

- Osoby te, będą mogły za jej pośrednictwem zgłosić się o pomoc psychologiczną, a także zgłosić potrzeby lokalnej społeczności. Ważnym aspektem działania linii, jest także możliwość niwelowania niepokoju, co do aktywności wojsk na ich terenie. Mieszkańcy często niepokoją się nocnymi lotami, często upewniają się, czy są to polskie statki powietrzne.  Dzięki wsparciu telefonicznemu, będą mogli na bieżąco wyjaśniać wątpliwości - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Beygady Obrony Terytorialnej.

reklama

Działanie linii wsparcia ma służyć stabilizacji nastojów wśród ludności zamieszkującej pas przygraniczny objęty stanem wyjątkowym. Swój wysiłek na granicy wojsko skupia w 183 miejscowościach położonych w trzykilometrowym pasie przylegającym do granicy. Numer infolinii to 800-100-115.

reklama

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej od 3 września lubelscy terytorialsi weszli do działań na terenie objętym wprowadzonym stanem wyjątkowym. - Głównym celem terytorialsów jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych w rejonie przygranicznym na kryzys o charakterze hybrydowym - dodaje kpt. Stanula.

W pierwszych dniach żołnierze 2 LBOT odwiedzili 68 miejscowości objętych stanem wyjątkowym. Codziennie odbywają spotkania z samorządowcami i mieszkańcami obszarów przygranicznych, monitorują sytuację i oceniają zakres ewentualnego wsparcia. Dodatkowo, wojskowi specjaliści IT z Zespołu Działań Cyberprzestrzennych oraz Wydział Operacji Informacyjnych Dowództwa WOT prowadzą szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla lokalnych samorządów.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama