Reklama

Reklama

Wojewoda lubelski wprowadza zakaz używania fajerwerków. Jest jednak wyjątek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Wojewoda lubelski wprowadza zakaz używania fajerwerków. Jest jednak wyjątek - Zdjęcie główne

Wojewoda lubelski wprowadza zakaz używania fajerwerków. Jest jednak wyjątek | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wojewoda lubelski wprowadza zakaz używania wyrobów pirotechnicznych. Jednocześnie zakaz ma nie obowiązywać w Sylwestra i Nowy Rok.

Reklama

W Wigilię (24 grudnia) wejdzie w życie rozporządzenie wojewody lubelskiego Lecha Sprawki. Dotyczy ono ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego. Rozporządzenie wydano w celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Tym samym wprowadza się zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznychw województwie lubelskim. Ma on obowiązywać od 24 grudnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r. - z wyjątkiem 31 grudnia 2022 r. i 1 stycznia 2023 r.
 
- Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo trudniące się tego typu działalnością oraz do podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie.

Naruszenia zakazu podlegają karze grzywny wymierzonej na zasadzie i trybie określonym w prawie o wykroczeniach.

CZYTAJTAKŻE: Wojewoda lubelski: Jodek potasu zostanie wydany wszystkim pełnoletnim osobom, które się po niego zgłoszą
 
- Apelujemy, aby używanie wyrobów pirotechnicznych w dn. 31 grudnia 2022 r. i 1 stycznia 2023 r. odbywało się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18. roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę - apeluje LUW w Lublinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy