Reklama

Reklama

Węzeł przesiadkowy przy ul. Granitowej w Lublinie. Prace zaczną się w tym tygodniu

Opublikowano: pon, 14 gru 2020 14:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W tym tygodniu zaczną się prace przy budowie węzła przesiadkowego przy ul. Granitowej, który będzie gotowy we wrześniu 2021 roku. Powstaną tam m.in. miejsca postojowe dla autobusów i parking Kiss&Ride, umożliwiający krótki postój samochodów.

Reklama

Urząd Miasta wybuduje łącznie siedmiu nowych węzłów przesiadkowych, które integrują różne środki transportu np. samochodowy i autobusowy. Jeden z nich powstanie przy ul. Granitowej, a prace ruszą już w tym tygodniu. Pierwszym etapem budowy są prace związane z wykonaniem tymczasowego postoju dla autobusów komunikacji miejskiej wzdłuż ul. Granitowej. Potem planowana jest budowa chodników, przebudowa pętli i przystanku autobusowego. Koszt budowy to ponad 5 mln zł, a prace realizuje spółka Strabag. Węzel będzie gotowy we wrześniu przyszłego roku.
 
- Budowa węzła przesiadkowego przy ul. Granitowej jest współfinansowana z funduszy europejskich, podobnie jak pozostałych sześć miejsc integrujących transport samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską. Realizacja węzłów przesiadkowych jest ważna nie tylko z punktu widzenia Miasta Lublin, ale także całego Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Z pierwszych nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów mieszkańcy skorzystają już w połowie przyszłego roku - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Przy ul. Granitowej powstanie dodatkowy pas postojowy dla pojazdów komunikacji miejskiej wraz z poszerzeniem wyjazdu z pętli. Wyznaczono 13 stanowisk postojowych dla autobusów, w tym 6 dla pojazdów o długości 18 metrów. W planie jest też budowa parkingu Kiss&Ride umożliwiającego krótki postój 3 samochodów osobowych. Poza tym, pojawi się infrastrktura do ładowania autobusów elektrycznych, wiata z wyświetlaczem dynamicznej informacji pasażerskiej i zaplecze socjalno-sanitarne dla kierowców komunikacji miejskiej. Węzeł będzie oświetlony i wyposażony w monitoring, a teren odwodniony i zagospodarowany przez nasadzenia zieleni.
 
Węzły przesiadkowe powstaną też na ul. Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka, gdzie trwają intensywne prace drogowe, które skończą sie w czerwcu 2021 roku. W ostatnim czasie ruszyła również budowa węzła przy al. Kraśnickiej, a w przypadku węzła przy Osmolickiej podpisano umowę z wykonawcą, gdzie prace zaczną się w tym roku. Do sfinalizowania pozostał przetarg dotyczący budowy parkingu przy ul. Grenadierów, a jego ogłoszenie planowane jest w przyszłym roku.
 
Budowa węzłów przesiadkowych realizowana jest w ramach projektu unijnego. Ich całkowita wartość to ponad 62 mln zł, z czego blisko 85% stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy