Reklama

Reklama

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zorganizuje testy na COVID-19 dla swoich studentów

Opublikowano: 5 stycznia 2021 17:18
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

z-lublina Uniwersytet Medyczny w Lublinie zorganizuje dla swoich studentów bezpłatne testy na obecność koronawirusa. Badania są skierowane do "bezobjawowych", młodych osób, które nie spełniają kryteriów do testowania, ale mają kontakt z grupami ryzyka.

Reklama

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza studentów Wydziału Lekarskiego do wzięcia udziału w projekcie SONAR - Szybka wysOkoprzepustowa strategia ideNtyfikacji zakażenia SARS-CoV-2 – metodą Real-Time PCR. Zainicjował go Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Neneckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W projekcie bierze udział większość polskich uczelni medycznych. Inicjatorzy przekonują, że w perspektywie, badania grupowe, mogą stać się metodą rekomendowaną np. do testowania pracowników ochrony zdrowia lub innych populacji m.in. pracownicków placówek edukacyjnych, urzędów, zakładów produkcyjnych. 

- Badanie skuteczności grupowego testowania w bezobjawowej populacji młodych osób, niespełniających przyjętych przepisami epidemiologicznymi kryteriów do testowania, a stykających się z osobami z populacji wysokiego ryzyka – pacjenci szpitali, pensjonariusze DPS itp. - czytamy w opisie celu projektu na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. 

Procedura trwa nie dłużej niż 15 minut. W badaniu, które jest bezpłatne, można wziąć udział w jednym lub w dwóch terminach: 8-9 i 15-16 stycznia 2021 roku.

Żeby wziąć udział w badaniu, w pierwszej kolejności należy zarejestrować się i potwierdzić dobrowolny udział na stronie internetowej projektu. Potem trzeba umówić sie na wizytę, dzowniąc na podany numer i umówienie terminu wizyty z voicebotem, który będzie aktywny 24h przed wizytą. Na wizytę należy przyjść z dowodem osobistym, do Laboratorium Mikrobiologii Lekarskiej przy ul. Chodźki 1 i samodzielne pobrać próbkę śliny według instrukcji, przy czym probówki do zdeponowania śliny będą wydawane w punkcie przyjęć materiału. Wynik badania będzie można uzyskać po zalogowaniu się do systemu SONAR. Osoby z pozytywnym wynikiem będą musiały zgłosić się do punktu pobrań przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, ul. Gębali 6 i wykonać darmowy test antygenowy na obecność koronawirusa. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.