Chcą pracować nad zastosowaniami VR
Współpraca uczelni i spółki ma opierać sie na m.in. na realizacji projektów naukowych, wdrożeniowych, edukacyjnych i społecznych, aplikowaniu i realizacji wspólnych projektów informatycznych i współpracy w zakresie realizacji prac dyplomowych – licencjackich i magisterskich, przewodów doktorskich w obszarze informatyki oraz przy realizacji doktoratów wdrożeniowych. Rozwijane będą zastosowania VR (Virtual Reality – rzeczywistość wirtualna), nowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz tworzeniu rozwiązań informatycznych dla szkolnictwa wyższego.
W czwartek (18 marca) odbyła się konferencja prasowa w Centrum Analityczno-Programowe dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku ECOTECH-COMPLEX przy ul. Głębokiej.
- Dzisiejsze podpisanie umowy miedzy Asseco Data Systems a UMCS to wyjątkowe wydarzenie dla Uczelni, ponieważ rozpoczyna ścisłą, długoletnią współpracę. Zakresem umowy jest m.in. wsparcie w zakresie badań, prac wdrożeniowych, a także działań edukacyjno-promocyjnych. Porozumienie dotyczy trzech zasadniczych kwestii, tj. innowacyjnych obszarów VR-owych, nowoczesnych technik z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz rozwoju technologii softwarowych dotyczących zarządzania szkołami doktorskimi - mówił prof. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS. - Dzisiejsze podpisanie umowy to także szczególne wydarzenie dla ECOTECH-COMPLEX, które powstało jako jednostka konsorcyjna, mająca rozwijać współpracę między podmiotami akademickimi i biznesowymi. Umowa z tak strategiczną firmą informatycznym na rynku, jaką jest Assecco Data Systems, otwiera nowy rozdział w funkcjonowaniu ECOTECH-COMPLEX - podkreślił - Czas pandemii pokazuje, jak ważna jest komunikacja zdalna oraz dobre narzędzia, oprogramowanie, techniki informatyczne w czasie ograniczonego kontaktu bezpośredniego. Chcę jednoznacznie podkreślić, że umowa ta ma charakter strategiczny - zaznaczał rektor.
Dyrektor ECOTECH-COMPLEX prof. Ryszard Naskręcki powiedział o celach, które założył sobie obejmując funkcję kierowniczą obiektu oraz planach współpracy.
- Jednym z celów, które sobie postawiłem to poszukiwanie takich partnerów strategicznych jak Assecco Data Systems. Ta jednostka, która jest częścią Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej ma ogromne możliwości w zakresie współpracy i kreowania różnych kierunków oraz obszarów działania, a tym samym potrzebuje dużych partnerów strategicznych - mówił prof. Ryszard Naskręcki. - Z Assecco Data Systems chcemy nie tylko współpracować, ale także tworzyć nowe rozwiązania. Chcemy, aby w ECOTECH-COMPLEX silniej rozwijały się badania podstawowe, aplikacyjne. Jesteśmy w trzeciej dekadzie XXI wieku i mamy świadomość, że bez nowoczesnych rozwiązań informatycznych nie da się wiele zrobić.
Z kolei Daniel Lala, wiceprezes Zarządu Assecco Data Systems nawiązał do trwającej od dekady współpracy i jej przyszłości.
- Asseco współpracuje z ponad 50 uczelniami w Polsce. Tak znakomita uczelnia, jaką jest UMCS to doskonały partner. Grupa Asseco współpracuje z Uniwersytetem ponad 10 lat, utrzymując choćby system SAP. Teraz mowa już o współpracy w zakresie pracy naukowo-badawczej oraz projektów B+R i z wykorzystaniem środków unijnych. To kooperacja z korzyścią dla Uczelni, Assecco Data Systems i regionu - zaznaczył Daniel Lala.
Głos zabrał też Robert Bagiński, prezes Zarządu American Systems deklarując poparcie dla celów.
- American Systems będzie wspierał te wszystkie działania, które zaplanowaliśmy z prof. Naskręckim – zarówno od strony koncepcyjnej, jak wytworzenia samych produktów – w szczególności tych VR-owych i związanych z zarządzaniem uczelnią. Jesteśmy pełni nadziei i chęci do realizacji wspólnych zamierzeń - stwierdził Robert Bagiński.
Asseco Data Systems
Asseco Data Systems tworzy rozwiązania informatyczne. Dostarcza systemy IT dla wielu branż: edukacyjnej, finansowej, ubezpieczeniowej, usługowej, sektora administracji samorządowej. Działa na rynku polskim i zagranicznym. Specjalizuje się m.in. w usługach paperless i masowej korespondencji oraz w tworzeniu oprogramowania dla branży leasingowej i smart city. Spółka współpracuje z ponad 800 ekspertami w 15 lokalizacjach w Polsce. Jest częścią Grupy Kapitałowej Asseco, która jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 27,5 tys. osób.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to największy ośrodek naukowo-badawczy we wschodniej Polsce. Uczelnia zatrudnia ponad 2800 pracowników, w tym niemal 1600 nauczycieli akademickich. Uniwersytet dysponuje laboratoriami i pracowniami wyposażonymi w nowoczesne urządzenia i aparaturę. Uczelnia posiada Centrum ECOTECH-COMPLEX, które powstało z myślą o stworzeniu unikalnych warunków do prowadzenia badań na światowym poziomie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.