Reklama

Reklama

Trwają budowy i remonty w Lublinie. Nowe drogi m.in. na Sławinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Trwają budowy i remonty w Lublinie. Nowe drogi m.in. na Sławinie - Zdjęcie główne

Ul. Skowronkowa w Lublinie | foto UM Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W Lublinie powstają nowe drogi. Miasto kontynuuje prace rozpoczęte w minionym roku. Z niektórych inwestycji mieszkańcy będą mogli skorzystać już w najbliższych miesiącach.

Reklama

Nowe drogi powstają w dzielnicach Szerokie oraz Sławin. Tam trwa budowa ulic Bliskiej oraz Skowronkowej. Jak przekazał urząd miasta, inwestycja o wartości ponad 42,5 mln zł zakończy się w styczniu następnego roku.

- Na ul. Bliskiej kontynuowane są prace przy budowie sieci kanalizacji deszczowej oraz trwają roboty teletechniczne. Po okresie zimowym wznowiono prace przy wykonywaniu podbudowy pod jezdnię, ustawiane są także krawężniki - informuje lubelski ratusz. 

Drogowcy wrócili również do robót ziemnych pod budowę zbiornika retencyjnego. Wraz z budową ul. Bliskiej przebudowana zostanie ul. Wojciechowska w okolicy istniejącego skrzyżowania. Warto podkreślić, że w tym obszarze wybudowanych zostanie 15 miejsc postojowych. Powstaną również schody z pochylnią dla osób niepełnosprawnych łączące ul. Bliską z ul. Nałęczowską. Wykonawca zbuduje również oświetlenie.

Budowana jest także ul. Skowronkowa wraz z infrastrukturą. Urząd miasta podaje, że wykonano tam już w około 90 proc. kanalizację deszczową oraz zakończono prace branży sanitarnej w zakresie kolizji z gazem. Wykonano koryto i warstwy podbudowy w pięciu sięgaczach, z kolei w dwóch wykonano podbudowę, ustawiono krawężniki i ułożono nawierzchnią z kostki. Ponadto trwają prace przygotowawcze pod warstwy konstrukcyjne na głównym ciągu ulicy.

Rejon ul. Skowronkowej dopełni budowana ul. Araszkiewicza. Docelowo powstanie nowa droga wraz z infrastrukturą towarzyszącą na odcinku od ul. Skowronkowej do rejonu posesji 39a, o długości około 90 m wraz z placem nawrotowym i obustronnymi chodnikami. - Wykonano już prawie w całości kanalizację deszczową i rozpoczęto roboty drogowe w zakresie koryta oraz pierwszej warstwy podbudowy. Koszt zadania to ponad 730 tys.zł, a termin zakończenia początek września - informuje UM.

Nowe drogi w Lublinie. W ramach lokalnej inicjatywy

Dobiegają prace przy ul. Siewierzan. - Tam roboty dobiegają już końca. Aktualnie trwają prace wykończeniowe i porządkowe. Ułożono warstwę ścieralną z betonu asfaltowego. Wykonanie nawierzchni jezdni pozwoli teraz drogowcom przystąpić do wybudowania wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki betonowej. Termin zakończenia inwestycji upływa 28 kwietnia, a jej koszt to blisko 2,3 mln zł - donosi ratusz.

Prace są realizowane w ramach lokalnej inicjatywy, w której skład poza powstaniem nowej 400-metrowej rogi wchodzi budowa ciągu pieszego w kierunku ul. Wołynian.

- W ramach inicjatywy lokalnej budowane są również drogi gminne 023D i 022D w rejonie ulic Turystycznej i Hajdowskiej. Łączna ich długość wyniesie około 800 m, a jedna z dróg zostanie zakończona placem nawrotowym. Drogi będą posiadały nawierzchnię bitumiczną. - dodaje urząd. Obie drogi będą miały bezpośrednie włączenie w ul. Hajdowską.

Na koniec kwietnia planowane jest ułożenie warstw asfaltowych. W ramach zadania wykonany będzie również remont istniejącego ciągu pieszo-jezdnego z ułożeniem nowej nawierzchni z kostki. Czas na realizację inwestycji upływa w połowie maja, a jej wartość to blisko 4,5 mln zł.

Rozpoczęto rozbudowę ul. Raszyńskiej

Poza tymi inwestycjami rozpoczęto rozbudowę ul. Raszyńskiej. Wartość tej inwestycji to 9,3 mln zł. - Realizowana jest już budowa kanalizacji deszczowej od ul. Laskowej w kierunku ul. Tarninowej. - podaje urząd. Dla samej ul. Raszyńskiej jest już plan tymczasowej organizacji ruchu. Pracę ruszą jak pozwolą na to warunki pogodowe.

Inwestycja swoim zakresem obejmuje przebudowę ul. Raszyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Lazurową do wysokości posesji nr 63, budowę ul. Tarninowej (od skrzyżowania z ul. Raszyńską do skrzyżowania z ul. Skubiszewskiego) oraz budowę kolektora deszczowego do zbiornika retencyjnego w rejonie ulic Liszkowskiego i Laskowej. Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy