Reklama

Reklama

Trwa zimowa rekrutacja na studia na UMCS w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Trwa zimowa rekrutacja na studia na UMCS w Lublinie - Zdjęcie główne

Trwa zimowa rekrutacja na studia na UMCS w Lublinie | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prowadzi zimową rekrutację na studia II stopnia i studia podyplomowe. Aktualnie trwa nabór na studia II stopnia m.in. z zakresu inżynierii nowoczesnych materiałów, IT Cyber Security, gospodarki przestrzennej.

Reklama

Studenci chcą wiedzieć więcej

Oferowane przez naszą Uczelnię kierunki studiów podyplomowych, przygotowane zostały w oparciu o wymagania współczesnego rynku pracy oraz oczekiwania kandydatów, którym coraz częściej zależy na poszerzaniu swojej wiedzy, doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwijaniu własnych zainteresowań - mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Inżynieria nowoczesnych materiałów - studia II stopnia stacjonarne (1,5 roczne) są kontynnuacją prowadzonych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz i Wydział Chemii studiów inżynierskich na kierunku o tej samej nazwie. Studia pozwalają uzyskać tytuł magistra w dziedzinach związanych z wykorzystaniem współczesnych osiągnięć fizyki i chemii w syntezie i badaniach własności nowoczesnych materiałów. Kierunek opiera się na pogłębionej wiedzy w dziedzinach nauk fizycznych i chemicznych związanych z projektowaniem materiałów dedykowanych do rozwiązywania określonych problemów badawczych oraz użytkowych (przemysłowych, medycznych). Uczelnia przygotowała limit miejsc, których jest 15. Rejestracja trwa do 14 lutego.

Z kolei IT Cyber Security to studia II stopnia stacjonarne (2-letnie) prowadzone w języku angielskim. IT Cyber Security kształci specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Studenci będą poznawali różnego rodzaju techniki pozwalające pokonać zagrożenia występujące w sieci. Poza tym zdobędą wiedzę i poznają metody oraz zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem, czyli oszustwem polegającym na wyłudzeniu poufnych informacji, zainfekowaniu komputera. To kierunek dla osób mających dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia i zainteresowanych zdobyciem lub podniesieniem wiedzy w zakresie bezpieczeństwa cyfrowych systemów przetwarzania informacji. Limit miejsc wynosi 20, a rejestracja trwa do 10 lutego. 

Natomiast Gospodarka przestrzenna - studia II stopnia stacjonarne (1,5 roczne), maja poszerzyć wiedzę dotyczącą planowania i kształtowania przestrzeni. Studia ukierunkowane są na pogłębienie wiedzy o zjawiskach społecznych i ekonomicznych w przestrzeni geograficznej oraz na rozszerzenie i udoskonalenie warsztatu planistycznego. Kształcenie na tym kierunku uwzględnia mechanizmy i narzędzia planowania stosowane przez polskie podmioty publiczne, i instrumenty Unii Europejskiej. Przygotowano 42 miejsca, a rejestracja trwa do 14 lutego. 

Kierunki studiów podyplomowych, na które prowadzona jest rekrutacja

1.    Analiza danych
2.    Archiwistyka
3.    Arteterapia z elementami psychologii twórczości
4.    Cyberbezpieczeństwo
5.    Diagnoza i terapia neuropsychologiczna
6.    Edukacja dla bezpieczeństwa i zdrowia z metodyką pierwszej pomocy (studia kwalifikacyjne)
7.    Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (dla osób mających przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej)
8.    Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (dla osób nie mających przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej)
9.    Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (dla osób mających przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej)
10.    Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (dla osób nie mających przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej
11.    Edukacja zdrowotna z elementami pierwszej pomocy
12.    Historia i wiedza o społeczeństwie dla nauczycieli
13.    Logopedia - studia czterosemestralne
14.    Neurologopedia
15.    Podyplomowe Studium Legislacji
16.    Praktyka edukacji medialnej dla nauczycieli i bibliotekarzy
17.    Przygotowanie pedagogiczne do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu
18.    Przygotowanie pedagogiczne do zawodu nauczyciela
19.    Przygotowanie pedagogiczne do zawodu nauczyciela psychologa
20.    Psychologia sportu dla psychologów
21.    Psychologia sportu dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego
22.    Surdologopedia
23.    Systemy Informacji Geograficznej w praktyce
24.    Zarządzanie transportem-spedycją-logistyką

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy