Studenci chcą wiedzieć więcej
- Oferowane przez naszą Uczelnię kierunki studiów podyplomowych, przygotowane zostały w oparciu o wymagania współczesnego rynku pracy oraz oczekiwania kandydatów, którym coraz częściej zależy na poszerzaniu swojej wiedzy, doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwijaniu własnych zainteresowań - mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.
Inżynieria nowoczesnych materiałów - studia II stopnia stacjonarne (1,5 roczne) są kontynnuacją prowadzonych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz i Wydział Chemii studiów inżynierskich na kierunku o tej samej nazwie. Studia pozwalają uzyskać tytuł magistra w dziedzinach związanych z wykorzystaniem współczesnych osiągnięć fizyki i chemii w syntezie i badaniach własności nowoczesnych materiałów. Kierunek opiera się na pogłębionej wiedzy w dziedzinach nauk fizycznych i chemicznych związanych z projektowaniem materiałów dedykowanych do rozwiązywania określonych problemów badawczych oraz użytkowych (przemysłowych, medycznych). Uczelnia przygotowała limit miejsc, których jest 15. Rejestracja trwa do 14 lutego.
Z kolei IT Cyber Security to studia II stopnia stacjonarne (2-letnie) prowadzone w języku angielskim. IT Cyber Security kształci specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Studenci będą poznawali różnego rodzaju techniki pozwalające pokonać zagrożenia występujące w sieci. Poza tym zdobędą wiedzę i poznają metody oraz zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem, czyli oszustwem polegającym na wyłudzeniu poufnych informacji, zainfekowaniu komputera. To kierunek dla osób mających dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia i zainteresowanych zdobyciem lub podniesieniem wiedzy w zakresie bezpieczeństwa cyfrowych systemów przetwarzania informacji. Limit miejsc wynosi 20, a rejestracja trwa do 10 lutego.
Natomiast Gospodarka przestrzenna - studia II stopnia stacjonarne (1,5 roczne), maja poszerzyć wiedzę dotyczącą planowania i kształtowania przestrzeni. Studia ukierunkowane są na pogłębienie wiedzy o zjawiskach społecznych i ekonomicznych w przestrzeni geograficznej oraz na rozszerzenie i udoskonalenie warsztatu planistycznego. Kształcenie na tym kierunku uwzględnia mechanizmy i narzędzia planowania stosowane przez polskie podmioty publiczne, i instrumenty Unii Europejskiej. Przygotowano 42 miejsca, a rejestracja trwa do 14 lutego.
Kierunki studiów podyplomowych, na które prowadzona jest rekrutacja
1. Analiza danych
2. Archiwistyka
3. Arteterapia z elementami psychologii twórczości
4. Cyberbezpieczeństwo
5. Diagnoza i terapia neuropsychologiczna
6. Edukacja dla bezpieczeństwa i zdrowia z metodyką pierwszej pomocy (studia kwalifikacyjne)
7. Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (dla osób mających przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej)
8. Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (dla osób nie mających przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej)
9. Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (dla osób mających przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej)
10. Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (dla osób nie mających przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej
11. Edukacja zdrowotna z elementami pierwszej pomocy
12. Historia i wiedza o społeczeństwie dla nauczycieli
13. Logopedia - studia czterosemestralne
14. Neurologopedia
15. Podyplomowe Studium Legislacji
16. Praktyka edukacji medialnej dla nauczycieli i bibliotekarzy
17. Przygotowanie pedagogiczne do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu
18. Przygotowanie pedagogiczne do zawodu nauczyciela
19. Przygotowanie pedagogiczne do zawodu nauczyciela psychologa
20. Psychologia sportu dla psychologów
21. Psychologia sportu dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego
22. Surdologopedia
23. Systemy Informacji Geograficznej w praktyce
24. Zarządzanie transportem-spedycją-logistyką
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.