Piotr Mochol, kierownik artystyczny GAMZY Politechniki Lubelskiej, przypomina, że spotkania taneczne mają długą historię. - Zaczęło się od studentek pedagogiki specjalnej, które tańczyły w GAMZIE i miały jednocześnie praktyki w szkole specjalnej. Pewnego razu zapytały, czy mogą zorganizować imprezę mikołajkową dla uczniów. Odbyła się ona 6 grudnia 1991 r. - opowiada Mochol. - Ta zabawa dała impuls kolejnej inicjatywie, a mianowicie charytatywnym koncertom noworoczno-karnawałowym, których 33. edycja odbędzie się w lutym przyszłego roku.
Dzieci obejrzały występy taneczne w wykonaniu GAMZY, obejmujące tańce standardowe i latynoamerykańskie. Następnie dołączyły do zabawy. Były też gry i konkursy.
- Było bardzo fajnie. Nie mogłam się już doczekać tego dnia. Lubię tańczyć i uczyć się nowych kroków. Często występuję z GAMZĄ - mówi Nikola, uczennica V klasy.
CZYTAJ TAKŻE: Politechnika Lubelska zajmie się uczniami V LO. Uczelnia i szkoła podpisały umowę o współpracy
Sylwia Bielak, nauczycielka techniki w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie podkreśla, że dzieci wyczekują tych spotkań. - Nasi uczniowie bardzo emocjonalnie podchodzą do tych spotkań. Starają się być grzeczni, żeby Mikołaj dał im prezenty. Chętnie biorą udział w zabawie - przyznaje pedagog.
Nauczycielka zwraca uwagę, że takie spotkania wpływają na rozwój procesów poznawczych, ale przede wszystkim na rozwój emocjonalny i społeczny uczniów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.