reklama
reklama

Politechnika Lubelska zajmie się uczniami V LO. Uczelnia i szkoła podpisały umowę o współpracy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SAF PL

Politechnika Lubelska zajmie się uczniami V LO. Uczelnia i szkoła podpisały umowę o współpracy - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska zajmie się uczniami V LO. Uczelnia i szkoła podpisały umowę o współpracy | foto SAF PL

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Politechnika Lubelska i V Liceum Ogólnokształcące podpisały umowę. Dzięki niej uczniowie szkoły będą mogli brać udział w zajęciach przygotowanych dla nich przez uczelnię.
reklama

- W chwili, kiedy zmagamy się z niżem demograficznym, zależny nam, by jak najwięcej obecnych licealistów wybierało uczelnie w naszym regionie. Współpraca pozwoli nam na wcześniejsze zidentyfikowanie utalentowanych uczniów, co może prowadzić do lepszego pozyskiwania zdolnych studentów - uważa prof. Zbigniew Pater.

Rektor przypomina też, że w tegorocznym rankingu Perspektyw V LO znalazło się na ósmej pozycji w województwie lubelskim.

Z kolei Beata Jezierska, dyrektor V LO, przyznaje, że wejście we współpracę z uczelnią jest bardzo istotne przede wszystkie dla uczniów.

- My podajemy im wiedzę teoretyczną, natomiast na uczelni mają możliwość skorzystania z zajęć praktycznych, czy to warsztatów, czy laboratoriów. Aktualnie mamy 2 klasy o profilu matematyczno-fizycznym bądź matematyczno-informatycznym, jak również 2 klasy o profilu matematyczno-geograficznym, dlatego zależy nam głównie na zajęciach związanych z matematyką, fizyką i geografią - mówi dyrektor Jezierska.

Rektor zwraca uwagę na ofertę edukacyjną Politechniki Lubelskiej, obejmującą 26 kierunków studiów I i II stopnia.  

Propozycje dla uczniów przygotował Wydział Inżynierii Środowiska, który chce zachęcić licealistów do pogłębiania wiedzy z zakresu inżynierii środowiska i energetyki.

- W tym roku zaprosiliśmy uczniów na drzwi otwarte wydziału, potem na wykład dotyczący zrównoważonej energetyki. Kolejnym krokiem we współpracy będzie seria zajęć. Zaplanowaliśmy dla uczniów warsztaty, które pozwolą im zagłębić się w tajniki energii słonecznej, odkryć barwny świat chemii oraz zbadać tajemnice wody - informuje dr inż. Aneta Czechowska-Kosacka, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej.     

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama