- To obopólna inicjatywa. Nasi studenci mają obiekty, na których mogą ćwiczyć nowe, ciekawe rozwiązania i są to obiekty rzeczywiste, a szpital zyskuje ciekawe aranżacje, które potem wdraża w życie - mówi prof. dr hab. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.
- To co nas otacza wpływa na nasz poziom emocjonalny, a pośrednio na nasze samopoczucie. Staramy się zapewnić naszym pacjentom przestrzeń, która będzie sprzyjać ich zdrowieniu. Przebudowa pałacyku rozpoczyna się w tym roku. Mamy już projekt, a według programu potrwa ona trzy lata. Chcemy ją skończyć jednak wcześniej - mówi Beata Gawelska, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.
Studenci są bardzo pozytywnie nastawieni do takiej inicjatywy. - Konkurs jest dla nas bardzo dobrym doświadczeniem pozyskania wiedzy praktycznej. Realizujemy nasz projekt w postaci tkanki rzeczywistej, jakim jest zabytkowy budynek Okulistyki w Lublinie. Projekt ma wiele wymagań, które przydadzą nam się na przyszłej drodze architekta - podkreśla Krzysztof, student II roku architektury na Politechnice Lubelskiej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.