reklama
reklama

Studenci Politechniki Lubelskiej pokażą jak drukować w 3D z żywicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Studenci Politechniki Lubelskiej pokażą jak drukować w 3D z żywicy - Zdjęcie główne

Studenci Politechniki Lubelskiej pokażą jak drukować w 3D z żywicy | foto Politechnika Lubelska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaStudenci Politechniki Lubelskiej zapraszają na warsztaty związane z drukiem 3D z żywicy.
reklama

Druk 3D stał się elementem technologii, a jego zastosowania ciągle się poszerzają. W związku z tym Studenckie Koło Grafiki Inżynierskiej i Animacji Komputerowej „AnimGRAF” organizuje warsztaty z druku żywicznego. Tradycyjnie kojarzymy drukarki 3D z filamentem, ale warsztaty „AnimGRAF” skupią się na drukarkach żywicznych, pozwalających osiągać niesamowitą precyzję. Proces ten opiera się na technologii SLA, czyli stereolitografii, wykorzystującej specjalną odmianę żywicy światłoutwardzalnej.

Mgr inż. Magdalena Paśnikowska-Łukaszuk, opiekun koła, podkreśla, że to technologia umożliwia bardziej dokładne odwzorowanie modeli 3D w porównaniu do tradycyjnego druku filamentowego.

- Modelowanie 3D jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin technologii. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest ogromne, co sprawia, że warsztaty mają kluczowe znaczenie dla rozwoju kompetencji studentów. Dzięki kołu naukowemu studenci mogą poszerzać swoją wiedzę na temat technologii 3D oraz modelowania 3D przy wykorzystaniu grafiki komputerowej - zaznacza naukowczyni.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zobaczyć proces modelowania 3D oraz działanie drukarki żywicznej. Drukarka wykorzystuje technologię SLA, czyli stereolitografię. Jest to proces, który ma utwardzać płynną żywicę za pomocą wiązki lasera odbijanej przez lustro. To jedna z technik, która pozwala urzeczywistnić przygotowane wcześniej modele 3D w bardziej dokładny sposób niż druk filamentowy.  

Warsztaty są otwarte. Osoby spoza uczelni, chcące wziąć udział w wydarzeniu, proszone są o kontakt mailowy z mgr inż. Magdaleną Paśnikowską-Łukaszuk (e-mail: m.pasnikowska-lukaszuk@pollub.pl). 

Warsztaty odbędą się we wtorek (16 stycznia) o godz. 18.30 w sali ox 111 na Wydziale Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama