- Z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy warsztaty budowania mebli z palet pochodzących z recyklingu. W ten sposób chcemy pokazać, że materiały, które są przeznaczone do utylizacji można ponownie wykorzystać i zrobić z nich elementy wyposażenia wnętrz lub małej architektury - mówi dr inż. arch. Rafał Strojny, opiekun Koła Naukowego Architektury i Budownictwa Ekologicznego „Archinature”.
Studenci Politechniki Lubelskiej tworzyli takie meble w poniedziałek (22 kwietnia). Prace polegały na kładaniu, wycinaniu, heblowaniu. Budowano siedziska, na których studenci wydziału będą mogli odpoczywać między zajęciami.
- Nasze meble są porośnięte zielenią: lawendą, mięto, tymiankiem i oregano. Chcemy żeby było nie tylko ekologicznie, ładnie i wygodnie, ale też pachnąco - dodaje Rafał Strojny.
- Pierwszy raz buduję meble z palet, ale ten pomysł bardzo mi się podoba. To świetne wykorzystanie surowców wtórnych, z których można stworzyć wyjątkowe miejsce do wypoczynku - uważa Weronika Gospodarek, członkini „Archinature”. - Polecam takie rozwiązanie na balkony i do przydomowych ogródków, bo jest stosunkowo tanie i daje niepowtarzalny efekt. Doskonale sprawdzi się, o ile oczywiście palety wcześniej oszlifujemy i zespolimy wkrętami, a potem zaimpregnujemy, żeby były odporne na warunki atmosferyczne.
Wydarzenie było finansowane w ramach projektu ze środków budżetu państwa, przyznawanych przez Ministra Edukacji i Nauki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.