Reklama

Reklama

Skończyły się szkolenia zawodowe dla osadzonych na Lubelszczyźnie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Około 3 tys. osadzonych w zakładach karnych w regionie, uczestniczyło w szkoleniach zawodowych. Najpopularniejsze były kursy ogólnobudowlane. Dzięki temu, po odbyciu kary osadzeni mają mieć szansę na znalezienie pracy.

Reklama

- W okresie od października 2016 r. do grudnia 2020 r. ok. 3 tys. osób zostało przeszkolonych i uzyskało kwalifikacje zawodowe oraz uprawnienia do wykonywania zawodu, które umożliwiły podjęcie pracy już podczas odbywania kary pozbawienia wolności. Zrealizowano 243 cykle szkoleniowo-aktywizacyjne, to wszystko w ramach projektu PO WER 2014-2020 - informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Najpopularniejsze były kursy ogólnobudowlane w tym: Nowoczesne wykończenie wnętrz, Monter/konserwator instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, Stolarz meblowy, Brukarz, Monter sieci elektrycznych, Spawacz, Zagospodarowanie terenów zielonych, Opiekun/asystent osób starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Każde szkolenie obejmowało część teoretyczną i praktyczną. Dodatkowo, osadzeni byli szkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uzupełnieniem kwalifikacji były umiejętności samodzielnego poruszania się po rynku pracy. Dlatego w ramach kursów osadzeni mogli poznać zasady pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Osoby przeszkolone, posiadające odpowiednie kwalifikacje podejmują pracę na rzecz jednostek penitencjarnych, jednostek samorządu terytorialnego lub kontrahentów zewnętrznych.

Dla osadzonych uczestnictwo w Projekcie oznacza możliwość nabycia nowych kwalifikacji w zawodach, na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnych rynkach pracy. Ma to również spowodować zmianę sposobu myślenia na taki, w którym priorytetem staje się zaangażowanie, lojalność i odpowiedzialność.

W 2020 roku Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Lublinie zrealizował 52 cykle szkoleniowo-aktywizacyjne w ośmiu jednostkach penitencjarnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy