Reklama

Reklama

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 na lubelskim Felinie. Otwarto oferty wykonawców

Opublikowano: 18 stycznia 2021 17:30
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Miasto Lublin

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 - wizualizacja | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Urząd Miasta przygotowuje się do rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Do przetargu na opracowanie dokumentacji i rozbudowę zgłosiło się 7 wykonawców, a ich oferty mieszczą się w zaplanowanym budżecie.

Reklama

W poniedziałek (18 stycznia) otwarto oferty w przetargu na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły (dzielnica Felin). Do przetargu zgłosiło się 7 wykonawców, a ich oferty wahają się od ok. 25,2 mln zł do ok. 17,9 mln zł. Miasto zapisało na inwestycję w budżecie ponad 25,6 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj”.
 
- W Budżecie Miasta Lublin na 2021 rok, znaczną część wydatków inwestycyjnych stanowią zadania oświatowe. Rozstrzygnięcie przetargu pozwoli ruszyć z zaplanowaną rozbudową Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie, która jest bardzo potrzebną inwestycją w tej dzielnicy. Ponadto, przed nami rozpoczęcie budowy segmentu przedszkolnego przy Zespole Szkół nr 12 na Sławinie, kontynuacja budowy sali gimnastycznej i boiska przy I LO, termomodernizacja siedmiu obiektów szkolnych, a także budowa boiska na potrzeby nowej szkoły przy ul. Berylowej. Rok 2021, mimo wielu trudności, będzie kolejnym dużych inwestycji w oświatę - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Rozbudowa obecnego budynku szkoły na Felinie zakłada powstanie nowego segmentu dydaktycznego zawierającego 16 klasopracowni, część administracyjną, pomieszczenia socjalne oraz salę do gimnastyki korekcyjnej. Segment dydaktyczny będzie dodatkowo podpiwniczony, gdzie znajdą się szatnie i pomieszczenia techniczne. Segment dydaktyczny w kształcie litery „L” planowany jest, jako rozbudowa po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowo wybudowana część ma powstać jako niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Rozbudowa zakłada powstanie nowej części budynku o takiej samej wysokości, gabarytach i wyglądzie jak obiekt istniejący. Obiekt będzie dopasowany wysokością, ilością kondygnacji, wyglądem elewacji,  kolorystyką i kształtem dachu do istniejącej szkoły. Segment będzie miał dwie kondygnacje z panelami fotowoltaicznymi przetwarzającymi energię słoneczną. W nowej części znajdzie się miejsce dla 500 dzieci.
 
Powstanie też segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 mkw., z kuchnią i stołówką dla 184 uczniów. Koncepcja opiera się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową. Obiekt będzie parterowy i znajdą się w nim pomieszczenia przeznaczone na kuchnię i stołówkę szkolną - jadalnię oraz pomieszczenia techniczne: zmywalnia, rozdzielnia, pokój socjalny. W piwnicy będą pomieszczenia magazynowe oraz zaplecze kuchenne. Część kuchenna ma umożliwić przygotowywanie i wydawanie 1500 posiłków dziennie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.