Reklama

Reklama

Projekt "Frog Talk" w Lublinie. Uczniowie V LO chcą roślin w szkole

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Projekt "Frog Talk" w Lublinie. Uczniowie V LO chcą roślin w szkole - Zdjęcie główne

Projekt "Frog Talk" w Lublinie. Uczniowie V LO chcą więcej roślin w szkole | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Uczniowie V LO im. Marii Skłodowskiej - Curie organizują akcje w ramach projektu "Frog Talk". Zbierają rośliny, które mają ozdbić szkołę i organizują warsztaty w najbliższy weekend.

Reklama

Projekt "Frog Talk" jest realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii w V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie. Pomysłodawcami są uczniowie, którzy postawili sobie za cel m.in. zwiększenie ilości roślin w szkole, zorganizowanie akcji nasadzeń, przeprowadzenie lekcji dla uczniów na temay korzyści, jakie wnosi w ich życie zieleń i zorganizowanie warsztatów dla dzieci.
 
Projekt jest już na finiszu, jeśli chodzi o konkurs w ZWzT, jednak młodzież prowadząca projekt, nie chcą jeszcze tego kończyć.
 
- Ci młodzi ludzie odnieśli już spory sukces, ponieważ zainteresowali swoim projektem nie tylko spore grono internautów, rówieśników, czy po prostu mieszkańców Lublina i nie tylko, ale też władze miasta Lublin, jak Zastępcę Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Beatę Stepaniuk-Kuśmierzak oraz Dyrektora Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin Piotra Chorosia. Informację pojawiły się także na stronie Miasta Lublin, a także Lublin 2023 - informuje Młodzieżowa Rada Miasta Lublin, która objęła projekt patronatem.
 
 
Projekt ma zwrócić uwagę społeczeństwa na brak zieleni w mieście oraz w miejscach pracy. Zdaniem młodych, temat braku roślin w codziennym życiu jest często lekceważony, a brak roślin może przyczyniać się do pogorszenia się zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Młodzież podkreśla, że badania potwierdzają, że ich obecność w szkole sprzyja nauce oraz pracy. Dlatego zbierane i kupowane są rośliny, które ozdobią V LO.
 
Dodatkowo, w sobotę (24 kwietnia) odbędzie się wydarzenie "Małe żabki sadzą kwiatki" podczas którego V LO przejdzie zieloną rewolucje. Od godz. 12:00 do 16:00 każdy będzie mógł dołączyć do akcji online oraz w V LO (ul. Lipowa 7). Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się jak prawidłowo przesadzać rośliny, jak pobierać zaszczepki oraz czym i jak szukać lokatorów. Wystarczy przynieść swoje nadwyżki parapetowe do Bioteki – Fili i MBP  (ul. Aleje Racławickie 22). Wszystkie rośliny będą mile widziane.
 
 
 
 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy