Pracownia Studiów nad Holokaustem Żydów Polskich i Europejskich specjalizuje się w badaniach naukowych oraz działaniach dokumentacyjnych dotyczących Holokaustu i historii ludności żydowskiej na terenach Polski i Europy. Jednostka zajmuje się również organizacją konferencji naukowych, projektów edukacyjnych oraz upamiętniających wydarzeń historycznych, w ramach których prezentowane są ustalenia badawcze oraz materiały dotyczące okresu II wojny światowej.
Na czele Pracowni stoi dr hab. Sabina Bober, adiunkt Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, która w ramach swojej działalności naukowej współorganizuje konferencje międzynarodowe oraz inne inicjatywy związane z badaniem i prezentacją historii Holokaustu.
Decyzja jury stanowi formalne wyróżnienie za działania Pracowni na polu badań historycznych oraz jej wkład w dokumentowanie i prezentację faktów dotyczących Holokaustu — dyscypliny badań o znaczeniu międzynarodowym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.