Reklama

Reklama

Powstaje Centrum Aktywności Sportowej Bronowice w Lublinie. Budżet Obywatelski umożliwi II etap realizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powstaje Centrum Aktywności Sportowej Bronowice w Lublinie. Budżet Obywatelski umożliwi II etap realizacji - Zdjęcie główne

W ramach Budżetu Obywatelskiego w przyszłości na Bronowicach powstanie obiekt sportowy składający się m.in. z kilku boisk | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego zostanie zrealizowany projekt pn. "Centrum Aktywności Sportowej Bronowice (etap 2)". Dzięki temu w przyszłości powstanie obiekt sportowy składający się m.in. z kilku boisk przy Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Słowiczej.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

W ramach projektów dzielnicowych z Bronowic wybrano do realizacji jeden z trzech poddanych głosowaniu. To projekt pn. "Centrum Aktywności Sportowej Bronowice (etap 2)". Będzie on realizowany na obiektach sportowych Zespołu Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Lublinie przy ul. Słowiczej. Projekt jest drugim etapem działania zmierzającego do powstania Centrum Aktywności Sportowej Bronowice. Docelowo obiekt sportowy oferować będzie m.in. główne boisko piłkarskie ze sztucznym oświetleniem, treningowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych, infrastrukturę lekko atletyczną tj. bieżnię, rzutnię i skocznie oraz zestaw przyrządów dla tzw. siłowni na powietrzu. 

- Realizacja projektu poprawi warunki uprawiania sportu, a także zwiększy jego dostępność względem wszystkich grup społecznych w dzielnicy Bronowice. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 podjęta zostanie inwestycja instalacji sztucznego oświetlenia w obrębie głównego boiska piłkarskiego - czytamy w opisie projektu. 

Co więcej, zarządca obiektu przy ul. Słowiczej stwierdził, że obiekty mogą być udostępniane nieodpłatnie na zasadach podpisania porozumień, które określą zasady odpowiedzialności stron, warunki bezpiecznego korzystania, opiekę nad małoletnimi korzystającymi z takich usług. Wszystko ma być dostępne w dni powszednie od godziny 16.00 do 21.00.

Szacowany koszt projektu przewidującego II etap realizacji to 350 tys. zł. Oddano na niego 530 głosów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy