reklama
reklama

Powołano Radę Innowacyjnego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Lublina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Powołano Radę Innowacyjnego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Lublina  - Zdjęcie główne

Powołano Radę Innowacyjnego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Lublina | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Dziesięciu ekspertów w dziedzinie gospodarki, przedstawiciele lubelskich uczelni, znajdzie się w Radzie Innowacyjnego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Lublina. To nowy społeczny organ opiniodawczo-doradczy.
reklama

- Do pracy w nowym zespole zaprosiłem przedstawicieli wszystkich szkół wyższych w Lublinie, ekspertów w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, innowacyjności i akademickości. Liczę na owocną współpracę z całym lubelskim środowiskiem naukowym i ważny głos doradczy w wielu sprawach – pozyskiwania inwestorów, rozwoju klastrów branżowych, tworzenia nowych start-upów, umiędzynarodowienia lubelskich firm i uczelni oraz kreowania pozytywnego wizerunku Lublina, jako optymalnego miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Rada Innowacyjnego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Lublina jest organem opiniodawczo-doradczym prezydenta Miasta Lublin powołanym 15 kwietnia. Do jej zdań należy konsultowaniespraw związanych z rozwojem społeczno-gospodarczym miasta oraz podejmowania inicjatyw w tym zakresie. Powołano ją na czas trwania kadencji prezydenta. Członkowie Rady będą pełnić swoje funkcje społecznie, nie pobierając wynagrodzenia. Na pierwszym posiedzeniu Rady zostanie wybrany jej przewodniczący i wiceprzewodniczący.
 
 
W skład nowej Rady wchodzą: dr Mariusz Sagan - dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości – Urząd Miasta Lublin; dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS - prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; dr Maria Mazur - prorektor ds. ogólnych – Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie; dr hab. inż. Bartosz Sołowiej, prof. UP - prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie; dr Sylwester Bogacki, prof. WSEI - dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych – Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie; Małgorzata Baran-Sanocka, dyrektor administracyjny – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, pełnomocnik rektora KUL ds. współpracy z Urzędem Miasta Lublin i Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego; prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak - prorektor ds. umiędzynarodowienia i cyfryzacji – Uniwersytet Medyczny w Lublinie; prof. dr hab. inż. Anna Halicka – Politechnika Lubelska; Henryk Stefanek - prezydent i kanclerz – Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie; dr Maria Bernat, prof. WSNS – Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama