Reklama

Reklama

Politechnika Lubelska zaczyna rekrutację na studia. Uczelnia kusi nowościami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska zaczyna rekrutację na studia. Uczelnia kusi nowościami - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska zaczyna rekrutację na studia | foto Politechnika Lubelska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Na Politechnice Lubelskiej zaczyna się rekrutacja na studia. Wolnych jest blisko 2100 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia. Uczelnia oferuje 26 kierunków, w tym dwie nowości – energetykę na Wydziale inżynierii Środowiska oraz sztuczną inteligencję w biznesie.

Reklama

- Każdego roku staramy się poszerzać swoją ofertę kształcenia, podążając za zmianami społecznymi i gospodarczymi oraz wsłuchując się w potrzeby rynku pracy i konieczność kształcenia kadr gotowych sprostać aktualnym wyzwaniom. Nowe kierunki to połączenie wiedzy eksperckiej naszych naukowców z doświadczeniem i umiejętnościami praktyków - mówi prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej, prof. Paweł Droździel.

Z kolei dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska prof. Beata Kowalska zaznacza, że utworzenie kierunku energetyka jest odpowiedzią na obecne i przyszłe zapotrzebowanie pracodawców.

- Energetyka jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów i przewiduje się, że do roku 2030 transformacja energetyczna ma doprowadzić do powstania w Polsce ok. 300 tys. nowych miejsc pracy w tym obszarze. Aż ok. 80% pracodawców z tej branży planuje rekrutację - mówi prof. Beata Kowalska.

Studia będą trwać siedem semestrów, z czego poand połowa to ćwiczenia audytoryjne, projektowe i laboratoria. Studia umożliwiają uzyskanie tytułu zawodowego inżyniera. O przyjęciu decydują wyniki egzaminu maturalnego. Brane są pod uwagę przedmioty: do wyboru matematyka, fizyka, chemia, informatyka, biologia lub geografia, ponadto język obcy nowożytny oraz język polski. Na chętnych czeka 30 miejsc. Studenci będą przygotowani do zawodu inżyniera energetyka. Dlatego podczas nauki zwraca się szczególną uwagę na zagadnienia związane z procesami wytwarzania, przetwarzania, przesyłania, magazynowania i dostarczania ciepła oraz energii elektrycznej. Sztuczna inteligencja w biznesie to kierunek inżynierski i jak podkreśla prodziekan ds. kształcenia Wydziału Zarządzania dr Bartosz Przysucha – jedyny taki kierunek na uczelniach państwowych w Polsce.

- Tak nowoczesnego i optymalizowanego pod kątem zastosowań sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego kierunku nie ma żadna inna uczelnia w kraju - przyznaje prodziekan. - Łączy on dwa relatywnie odległe obszary wiedzy – wiedzę o metodach uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji z wiedzą z zakresu zarządzania organizacją, w szczególności dotyczącą procesów i źródeł danych występujących w przedsiębiorstwie.  

Wśród przedmiotów w programie nauczania są m.in. zarządzanie związane z produkcją, logistyką, marketingiem, projektami, ponadto ekonomia oraz rachunkowość i finanse, ale także matematyka i statystyka. Absolwenci mogą pracować w charakterze menedżerów oraz specjalistów realizujących wybrane zadania zarządcze, zaś dzięki znajomości rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji będą mogli wdrażać lub koordynować ich wprowadzanie w swoich przedsiębiorstwach i działach.

Rekrutacja na studia przebiega on-line. Kandydat rejestruje się elektronicznie i zakłada profil kandydata. Podczas ERK kandydat wprowadza niezbędne dane do ankiety osobowej oraz uzupełnia wymagane informacje w procesie kwalifikacji, dokonuje także opłaty za postępowanie  związane z przyjęciem na studia. Pełną wymaganą dokumentację na pierwszy rok studiów kandydat składa we właściwej wydziałowej komisji rekrutacyjnej dopiero po zakwalifikowaniu go do przyjęcia na studia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy