reklama
reklama

Pogrzeb prof. Wiesława Skrzydły. Znamy datę i miejsce pochówku byłego rektora UMCS

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pogrzeb prof. Wiesława Skrzydły. Znamy datę i miejsce pochówku byłego rektora UMCS - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaUniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie podał datę i miejsce pogrzebu prof. dr hab. Wiesława Skrzydły. Był on rektorem UMCS i konstytucjonalistą.
reklama

W niedzielę (11 kwietnia) w wieku 92 lat, zmarł prof. dr hab. Wiesław Skrzydło - rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w latach 1972-1981. 

- Ceremonia pogrzebowa Rektora prof. dr. hab. Wiesława Skrzydły odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia 2021 r. Rozpocznie ją msza żałobna o godz. 10.00 w kościele pw. Świętego Krzyża w Lublinie (Kościół Akademicki KUL) przy ul. Radziszewskiego 7. Po mszy żałobnej nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Ze względu na aktualne zasady bezpieczeństwa związane z pandemią oraz określony limit osób mogących wziąć udział we mszy, uczelnia prosi o wyrozumiałość i rekomenduje uczestnictwo w wydarzeniu za pośrednictwem transmisji. Będzie ona dostępna w dniu pogrzebu na stronie internetowej UMCS.

reklama

Wiesław Skrzydło urodził się 11 kwietnia 1929 roku w Rokitnie. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej związany był od 1949 roku. W 1959 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych, a cztery lata później stopień naukowy doktora habilitowanego. Tytuł profesora nadzwyczajnego otrzymał w 1970 r., zaś tytuł profesora zwyczajnego w 1975 roku.

Zainteresowania naukowo-badawcze profesora obejmowały polskie prawo konstytucyjne, w tym funkcjonowanie partii politycznych, parlamentu i rządu oraz zagadnienia ustroju państw zachodnich, szczególnie Francji i Belgii. Prof. dr hab. Wiesław Skrzydło był autorem ponad dwustu publikacji, licznych monografii i artykułów, które wpisały się w dorobek konstytucjonalizmu.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama