reklama
reklama

Nowa jakość przeszczepów. Lubelski szpital łączy siły z czołowym ośrodkiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Głaczkowski (USK Nr 4 w Lublinie)

Nowa jakość przeszczepów. Lubelski szpital łączy siły z czołowym ośrodkiem - Zdjęcie główne

Szkolenie dla lekarzy Klinicznego Oddziału Pneumonologii, Alergologii, Onkologii Pulmonologicznej i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Wzmożonej Opieki Pulmonologicznej i Postcovidowej USK Nr w Lublinie | foto Łukasz Głaczkowski (USK Nr 4 w Lublinie)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaUSK Nr 4 zawarł porozumienie z jednym z najważniejszych ośrodków transplantologicznych i kardiochirurgicznych w Polsce. Ma to usprawnić proces kwalifikacji do przeszczepu płuc oraz poprawić jakość opieki nad pacjentami po przeszczepie.
reklama

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie zawarł porozumienie o współpracy ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. To jeden z najważniejszych ośrodków transplantologicznych i kardiochirurgicznych w Polsce. Na współpracy mają zyskac głównie pacjenci Klinicznego Oddziału Pneumonologii, Alergologii, Onkologii Pulmonologicznej i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Wzmożonej Opieki Pulmonologicznej i Postcovidowej USK Nr 4 w Lublinie.

- Porozumienie dotyczące współpracy zostało zawarte w trosce o zapewnienie najwyższych standardów opieki medycznej. Wspólne działania obu instytucji mają na celu usprawnienie procesu kwalifikacji do przeszczepu płuc oraz poprawę jakości nadzoru i leczenia potransplantacyjnego, czyli opieki nad pacjentami po przeszczepie. W ramach zawartego porozumienia Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu (SCCS) będzie udzielać lekarzom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie specjalistycznych konsultacji z zakresu transplantologii płuc, w tym opinii dotyczących dalszego postępowania z pacjentami, którzy przeszli transplantację płuc w zabrzańskim ośrodku oraz kwalifikacji pacjentów szpitala przy ul. Jaczewskiego do przeszczepu płuc. Z kolei personel USK Nr 4 w Lublinie będzie dzielił się wiedzą z zakresu prowadzonej w szpitalu wysokospecjalistycznej działalności leczniczej dla pacjentów zakwalifikowanych do lub będących po przeszczepie - informuje USK Nr 4 w Lublinie.

reklama

Oba ośrodki są zintegrowane w zakresie informatycznych systemów medycznych i wymiany dokumentacji elektronicznej. To z kolei umożliwia lekarzom m.in. wgląd do badań obrazowych – takich jak RTG czy tomografia komputerowa pacjentów kwalifikowanych do transplantacji i sprawniejsze uzyskanie konsultacji. 

Do tego w szpitalu przy ul. Jaczewskiego gościł dr n. med. Maciej Urlik, specjalista kardiochirurg i specjalista transplantologii klinicznej, Koordynator Oddziału Transplantacyjnego z Pododdziałem Mukowiscydozy, Pododdziałem Chirurgii Klatki Piersiowej i Pododdziałem Chorób Płuc w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Ekspert przeprowadził szkolenie dla kadry medycznej Klinicznego Oddziału Pneumonologii, Alergologii, Onkologii Pulmonologicznej i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Wzmożonej Opieki Pulmonologicznej i Postcovidowej USK Nr 4 w Lublinie z zakresu kwalifikacji pacjentów do przeszczepu.

reklama

- Współpraca z tak renomowanym ośrodkiem transplantacyjnym, jakim jest Śląskie Centrum Chorób Serca, to dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie ogromny zaszczyt i jednocześnie potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych usług medycznych. Wierzymy, że podpisane porozumienie przełoży się bezpośrednio na korzyść pacjentów, którzy zyskają na wiedzy i doświadczeniu obu placówek, nie tylko w zakresie transplantacji, ale i opieki przed i po przeszczepie - mówi zastępca dyrektora ds. Medycznych w USK Nr 4 w Lublinie dr n. med. Jan Siwiec.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo