reklama
reklama

Noc Muzeów w Lublinie 2022: Kiedy się odbędzie? Zobacz listę muzeów przed zwiedzaniem!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe / Pixabay

Noc Muzeów w Lublinie 2022: Kiedy się odbędzie? Zobacz listę muzeów przed zwiedzaniem! - Zdjęcie główne

Noc Muzeów w Lublinie 2022: Kiedy się odbędzie? Zobacz listę muzeów przed zwiedzaniem! / Marek Jedynak | foto Zdjęcie poglądowe / Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Nadchodzi Noc Muzeów 2022 w Lublinie. W nocy z 14 na 15 maja będzie można bezpłatnie zwiedzić lubelskie muzea i inne instytucje kulturalne. Impreza ta plasuje się wśród najbardziej popularnych wydarzeń i jest umieszczana obok Nocy Kultury i Karnawału Sztukmistrzów.
reklama

W programie imprezy przewidziano zwiedzanie miejsc zwykle niedostępnych, a także warsztaty dla dzieci i koncerty. Wydarzenie skupi się na blisko 10-ciu instytucjach, które będą przygotowane do tego wydarzenia. To już 18. edycja Nocy Muzeów w Kozim Grodzie. W sobotę 14 maja lublinianie i będący w mieście turyści będą mieli szeroką możliwość wyboru. Program Nocy Muzeów 2022 w Lublinie ma szeroki i atrakcyjny zakres godzin.

Program Nocy Muzeów w Lublinie 2022

Muzeum Narodowe na lubelskim zamku 

Zamek Lubelski czynny w godz. 18-24.

Program wydarzeń:

▪️ Oprowadzania z przewodnikiem po Kaplicy Trójcy Świętej – 18.00 – 23.00 – wejścia co 20 min, wstęp wolny.

▪️ Oprowadzania kuratorskie po wystawie “Tamara Łempicka – kobieta w podróży”, godz. 18:00, 19:30, 21:00, 22:30.

Obowiązuje rezerwacja wejściówek na stronie www.bilety.mnwl.pl (od 12 maja, od godz. 11.00).

Warsztaty:

▪️ 18.00 – 22.00 – warsztaty i animacje dla dzieci, wstęp wolny, sala edukacyjna (I piętro, skrzydło południowe).

Wykłady:

▪️ 20.00 – Tomasz Markiewicz „O pewnym typie fałszywych miedzianych szelągów Jana Kazimierza z lat 1659–1666”, wstęp wolny, sala kinowa (parter, skrzydło północne).

Pokazy filmowe:

▪️ 21.00 – pokaz filmu „Wielki Gatsby” (2013), reż. Baz Luhrmann, 2h 22min.

Obowiązuje rezerwacja wejściówek na stronie www.bilety.mnwl.pl (od 12 maja, od godz. 11.00).

Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej

Muzeum czynne w godz. 18-24.

▪️ wykład „Skarb z Pińska i jego czasy na wystawie stałej w MZWDR” wraz z pokazem fragmentu skarbu – Marta Cyran, dr Marcin Gapski.

▪️ prezentacja filmu „Z konserwatorską pasją” z udziałem p. Elżbiety Nosek

▪️ wykład z pokazem wybijania monet „Skarb z Pińska na tle innych wczesnośredniowiecznych skarbów monet arabskich z ziem polskich” – dr Tomasz Markiewicz

▪️ premiera filmu „Srebrny skarb z Pińska. Kunszt średniowiecznych jubilerów” i spotkanie z reżyserem, Mateuszem Osiadaczem

▪️ gra pałacowa „Na tropie księżycowego skarbu” – zabawa interaktywna dla młodzieży.

Niedziela, 15 maja, 11.00–13.00:

▪️ warsztaty tworzenia średniowiecznej biżuterii dla rodzin

▪️ gra pałacowa „Na tropie księżycowego skarbu” dla dzieci

▪️ średniowieczne instaplace, najmłodsi będą mogli przebrać się w stroje stylizowane na średniowieczne i zapozować do profesjonalnego portretu.

Galeria Labirynt

W Noc Muzeów będzie można zobaczyć spektakl Ludomira Franczaka „Walden”. Wydarzenie ma charakter charytatywny, a zebrane środki wesprą działania pomocowe. Aktualne wystawy będą czynne do północy.

▪️ godz. 18.00 spektakl: Ludomir Franczak, „Walden” – wydarzenie towarzyszące wystawie charytatywnej na rzecz Ukrainy „Ми з Вами! / My z Wami!”

▪️ godz. 12.00–24.00 indywidualne zwiedzanie wystaw: „Kolekcja Dostępna Vol. 2”; Franek Warzywa „Napad na Bazar 2”; „Ми з Вами! / My z Wami!”

Ogród Botaniczny UMCS

Spacer z przewodnikiem pt. „O drzewach w wierzeniach i zwyczajach ludowych”. Spotkanie z uczestnikami Nocy Muzeów w Ogrodzie Botanicznym rozpocznie się przy wejściu od ul. Willowej o godz. 18:00.

Muzeum Historii Miasta Lublina

Muzeum czynne w godz. 18-21.

Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”

Muzeum czynne w godz. 18-21.

Ekspozycja stała przy ul. Uniwersyteckiej 1

▪️ Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Lubelskie harcmistrzynie Maria Walciszewska Maria Świtalska” (godz. 18.00, 19.00. 20.00)

▪️ pokaz filmów: Ta straszna wojna. Lubelskie w czasie II wojny światowej – Dom „Pod Zegarem” i „Zamek Lubelski” w reżyserii Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków.

Ekspozycja stała przy ul. Radziszewskiego 4

▪️ Tajne listy z KL Ravensbrück w zbiorach Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” – prezentacja tajnej korespondencji oraz oprowadzanie po stałej ekspozycji (godz. 18.00, 19.00, 20.00)

Muzeum Józefa Czechowicza

Muzeum czynne w godz. 18-21.

▪️ pokaz nieznanych rękopisów Józefa Czechowicza ze zbiorów muzeum.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Skansen zaprasza chętnych na wieczorne zwiedzanie wraz z przewodnikiem wybranych ekspozycji. Będzie to szansa, aby zajrzeć wieczorową porą do wiejskiej chałupy, dworu ziemiańskiego czy wnętrz prowincjonalnego miasteczka z lat 30. XX w. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Muzeum przyjmuje zgłoszenia w dniach od 9 do 13 maja 2022 r., w godz. 8.00-14.00 pod nr tel. 81 533 85 13 wewn. 21. Pierwsza grupa rozpocznie zwiedzanie o godz. 18.00 (zbiórka przy recepcji Muzeum). Kolejne tury ruszają co 15 minut. Natomiast początek zwiedzania skansenu przez ostatnią w tym dniu grupę rozpocznie się o godz. 20.00.

Państwowe Muzeum na Majdanku

Odwiedzający Muzeum na Majdanku będą mogli skorzystać tego dnia z bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem.

▪️ 11:00 – Spotkanie wokół muzealiów obozowych – techniki i metody konserwacji artefaktów stosowane w pracowni Państwowego Muzeum na Majdanku.

▪️ 11:00, 15:00, 17:00 – Bezpłatne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem

▪️ 16:00 – Oprowadzenie kuratorskie po wystawie Nigdy więcej?

UWAGA! Na wybrane wydarzenia może obowiązywać wcześniejsza rezerwacja miejsc. Szczegóły dostępne są na stronach internetowych organizatorów wydarzeń.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama