Reklama

Reklama

Na Globusie powstaje miejsce spotkań Polaków i Ukraińców. To inicjatywa Spilno Lublin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Na Globusie powstaje miejsce spotkań Polaków i Ukraińców. To inicjatywa Spilno Lublin - Zdjęcie główne

Weekendowe warsztaty - Spilno Lublin | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Mieszkańcy miasta z Polski i Ukrainy będą mogli spotykać się i integrować w jednym miejscu - Spilno Lublin.

Reklama

Miasto współpracuje z UNICEF oraz kilkoma lubelskimi orgaizacjami pozarządowymi. W najbliższych tygodniach ma to zaaowcować uruchomieniem nowej przestrzeni działań na rzecz integracji dzieci i młodzieży - Spilno Lublin. Ma być to miejsce pełne wsparcia, zabawy i nauki dla mieszkańców Lublina z Polski i z Ukrainy. 
 
- W Lublinie pracujemy najlepiej, kiedy łączymy kompetencje i potencjały. Tak właśnie jest w przypadku organizacji pozarządowych, które zdecydowały przystąpić do konkursu na realizację Spilno w ramach konsorcjum. Taki zespół to gwarancja powodzenia – tworzą go organizacje z doświadczeniem w zakresie integracji migrantów i społeczności lokalnej, wsparcia osób w trudnej sytuacji, pracy z dziećmi i młodzieżą oraz animacji społecznej i kulturalnej. Dzięki współpracy z nimi mamy pewność, że Spilno spełnia wszelkie wytyczne i założenia zarówno Miasta Lublin, jak i UNICEF, a także jest bardzo mocno osadzone w naszym lubelskim kontekście - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Spilno Lublin jest efektem wspólnej pracy lubelskich organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Homo Faber, Fundacji 5Medium, Fundacji Sempre a Frente i Stowarzyszenia Bona Fides.
 
 
- Wszystkie podjęte działania finansowane są przez Miasto Lublin ze środków UNICEF-u. Spilno Lublin to miejsce stworzone specjalnie z myślą o potrzebach młodych osób z Ukrainy, ich polskich kolegów i koleżanek, a także rodziców i opiekunów. W specjalnie przygotowanej przestrzeni działać będzie system wsparcia, obejmujący między innymi aspekty psychologiczne, psychospołeczne czy prawne, a także szereg aktywności ułatwiających integrację i wspólne działania społeczności lokalnej. UNICEF, Miasto Lublin i organizacje pozarządowe tworzące Spilno Lublin pracować będą na rzecz włączania społeczności polskiej i ukraińskiej w budowanie programu i oferty miejsca - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Siedziba będzie w Hali Globus, gdzie obecnie trwają prace adaptacyjne. Ich zakończenie i otwarcie nowego miejsca oraz rozpoczęcie działalności planowane jest na drugą połowę października. Jednocześnie, już teraz w ramach Spilno Lublin organizowane są spotkania mające na celu wsparcie, integrację i miłe spędzenie czasu. W dniach 17-18 września w siedzibie Fundacji 5Medium odbyły się warsztaty dla kobiet Makramowe drzewo. Natomiast Fundacja Sempre a Frente zabrała dzieci i młodzież na Lasoterapię, czyli terapeutyczno-survivalowy spacer w lubelskiej Dąbrowie.
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy