Reklama

Reklama

Morsowanie nad Zalewem Zemborzyckim będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze

Opublikowano: sob, 23 sty 2021 15:41
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Morsowanie nad Zalewem Zemborzyckim będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze  - Zdjęcie główne

Morsowanie nad Zalewem Zemborzyckim będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego zostanie zrealizowany projekt pn. "Przyjemne morsowanie z Lubelskim Klubem Morsów". Kosztem 350 tys. zł nad Zalewem Zemborzyckim m.in. będzie uporządkowany teren, powstanie wiata, ścieżki, pomost zostanie rozbudowany i pojawią się stojaki rowerowe, grill i oświetlenie.

Reklama

Na projekt pn. "Przyjemne morsowanie z Lubelskim Klubem Morsów" oddano 897 głosów w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt zadania to 350 tys. zł. Sam Klub istnieje od 2006 roku i liczy ok. 100 zrzeszonych członków i propaguje zdrowy styl życia, angażuje się w akcje charytatywne, organizuje i uczestniczy w akcjach krwiodawstwa, reprezentuje miasto Lublin w imprezach organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby morsów z innych miast, organizuje spływy kajakowe nie tylko dla morsów, ale także lokalnej społeczności. Teren przy tamie Zalewu Zemborzyckiego na rzece Bystrzycy (dzielnica Zemborzyce) od lat jest miejscem zimowych kąpieli zrzeszonych członków Lubelskiego Klubu Morsa i osób niezrzeszonych, a kąpiele odbywają się w sezonie od października do kwietnia. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu morsowanie ma być łatwiejsze i bezpieczniejsze. 

Pomysłodawcy projektu chcą, żeby efekty inwestycji były dostępne dla członków Lubelskiego Klubu Morsów, lokalnej społeczności, spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, kajakarzy, wędkarzy oraz wszystkich mieszkańców Lublina i okolic, którzy znajdą się w tym rejonie.

- Projekt zakłada uporządkowanie terenu, odnowienie obecnej infrastruktury, wybudowanie drewnianej wiaty w pobliżu dotychczasowego miejsca regularnych, zimowych kąpieli przy tamie Zalewu Zemborzyckiego na rzece Bystrzycy i przystosowanie jej dla osób niepełnosprawnych. Projekt obejmie wybudowanie wiaty, ścieżek; rozbudowę: pomostu i podestu drewnianego; instalację: stojaków rowerowych, monitoringu, ławek, wieszaków, oświetlenia, grilla; nasadzenia: drzewa ozdobne, trawnik - czytamy w opisie projektu. 

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy