- Rozpoczynamy szerokie konsultacje społeczne, które pomogą nam dostosować program Urban Lab Lublin do potrzeb mieszkanek i mieszkańców. Poprzez dialog z młodymi osobami chcemy poznać ich opinie na temat najważniejszych zagadnień związanych z edukacją obywatelską, akademickim charakterem Lublina, rynkiem pracy, kompetencjami przyszłości oraz współzarządzaniem miastem. Zebrane rekomendacje pozwolą nam określić priorytety programowe i jeszcze lepiej dopasować działania do oczekiwań młodzieży - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
Pierwsze spotkanie konsultacyjne odbędzie się w poniedziałek, 2 czerwca, w godzinach 16.00-18.00 w siedzibie Urban Lab Lublin. Obrady społeczne potrwają do 31 lipca i przybiorą różnorodne formy. Otwarte spotkania w Urban Labie, zaplanowano w trzech terminach: 2 czerwca (poniedziałek), godz. 16.00-18.00, 16 czerwca (poniedziałek), godz. 12.00-14.00, 27 czerwca (piątek), godz. 18.00-20.00.
Dodatkowo pracownicy Biura Polityki Młodzieżowej będą na terenach lubelskich uczelni, w parkach i innych przestrzeniach miejskich, gdzie zostaną zrealizowane konsultacje w ramach mobilnych punktów informacyjnych. Pierwsze spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie Medycznym 28 maja w godz. 9.00-14.00. Kolejną formą wsłuchania się w opinię młodych będzie Narada Obywatelska – nowatorska forma konsultacji, oparta na dialogu i partycypacji, która pozwoli na wypracowanie rekomendacji przez losowo wybraną i zrekrutowaną grupę młodych osób w wieku 16-35 lat. Pierwsze spotkanie Narady zostanie przeprowadzone 7 czerwca. Kolejne zaplanowano na 17 i 24 czerwca. Aby dołączyć do Narady Obywatelskiej Młodych należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
- Przez cały czerwiec młodzież będzie mogła również wziąć udział w terenowej grze miejskiej, dostępnej we wszystkich dzielnicach Lublina. Tematem zabawy będzie miasto i potrzeby młodych ludzi. Do wspólnej rywalizacji zaproszeni są w szczególności uczniowie szkół średnich. Start zaplanowano na 1 czerwca. Informacje szczegółowe zostaną przekazane na profilu facebook'owym Miasta Lublin oraz laboratorium miejskiego - informuje Beata Pietryczuk z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
W ramach Urban Lab Lublin zapraszamy również do skorzystania ze wsparcia pełnomocnika prezydenta Miasta Lublin ds. studenckich. Na spotkanie mogą przyjść studenci i doktoranci, którzy chcą dzielić się swoimi pomysłami, inicjatywami lub zgłaszać propozycje rozwoju akademickiego miasta. Dyżury będą stanowiły przestrzeń do rozmów o dostępności kultury, sportu, rekreacji, a także bezpieczeństwie i integracji środowiska studenckiego w Lublinie. Najbliższy dyżur odbędzie się 3 czerwca (wtorek) w godz. 16.00-18.00. Kolejne dyżury zaplanowano na 18 czerwca (środa) i 2 lipca (środa) w godz. 16.00-18.00.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.