reklama
reklama

Miasto Lublin wykorzystuje "wtórne materiały drogowe"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miasto Lublin wykorzystuje "wtórne materiały drogowe" - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaNa prośbę radnej Moniki Kwiatkowskiej, władze Lublina wyjaśniły jak wygląda procedura pozyskiwania "wtórnych materiałów drogowych". Materiały są wykorzystywane przy remontach w zależności od bieżących potrzeb i możliwości finansowych budżetu miasta.
reklama

Radna miejska Monika Kwiatkowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) napisała do prezydenta Żuka interpelację w sprawie pozyskiwania "wtórnych materiałów drogowych” do ponownego użycia. Poprosiła o wyjaśnienie i przedstawienie czy są procedury pozyskiwania takich materiałów do ponownego użycia jak np. kostka brukowa z przebudowywanych ulic i chodników.

Poprosiła również o informację czy kostka brukowa zdemontowana z przebudowywanych obecnie Alei Racławickich, została już zagospodarowana i czy jest w zasobach Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie. Radna chce też uzyskać informację o ilości w metrach kwadratowych i miejscach usytuowana, jeśli kostka została ponownie użyta. 

reklama

- Czy ZDiM prowadzi rejestr inwestycji, które powinny być zaspakajane w pierwszej kolejności gdyż ich stan zużycia na to wskazuje i w takich sytuacjach przy ograniczonych funduszach, używa się w/w materiałów czy też są zupełnie inne procesy to regulujące? - napisała Monika Kwiatkowska. 

Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju w odpowiedzi poinformował, że materiały drogowe m.in. kostka brukowa, nadające się do ponownego użycia przekazywane są do magazynów materiałów rozbiórkowych i odzyskowych, firm mających podpisane z Zarządem Dróg i Mostów w Lublinie umowy na utrzymanie ulic. Dodał też, że kostka brukowa zdemontowana z Al. Racławickich została przewieziona do magazynów materiałów odzyskowych jako depozyt.

reklama

- Do chwili obecnej nie została ponownie wbudowana i wykorzystana. Materiał ten będzie wykorzystywany w zależności od bieżących potrzeb i możliwości finansowych budżetu miasta Lublin na wymianę zniszczonych nawierzchni chodników głównie z płytek betonowych na kostkę betonową brukową - napisał Artur Szymczyk. 

Poza tym, wyjaśnił, że ZDM nie prowadzi rejestru, o którym radna wspomniałą w interpelacji. - W pierwszej kolejności, w miarę możliwości finansowych, podejmowane są naprawy na drogach i ciągach pieszych najbardziej obciążonych ruchem, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu - podsumowuje Szymczyk.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama