Reklama

Reklama

Miasto Lublin nagrodzone za platformę "Stawiamy na zawodowców"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Miasto Lublin nagrodzone za platformę "Stawiamy na zawodowców" - Zdjęcie główne

Miasto Lublin nagrodzony za platformę "Stawiamy na zawodowców" | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Portal "Stawiamy na zawodowców” stworzony przez Miasto Lublin otrzymał I nagrodę w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu Innowacyjny Samorząd w kategorii Duże miasta. Projekt Miasta Lublin był jednym z niemal 400 zgłoszonych do konkursu.

Reklama

- Cieszymy się i jesteśmy dumni, że inicjatywa Miasta Lublin została doceniona przez kapitułę konkursową. Efektywny system kształcenia zawodowego to jeden z istotnych warunków rozwoju gospodarczego naszego miasta i regionu. Aby dostosować go do zmieniających się potrzeb rynku pracy przeprowadziliśmy szczegółowe diagnozy potrzeb szkół zawodowych oraz badania potrzeb lokalnych pracodawców. Platforma "Stawiamy na zawodowców” jest narzędziem, które ma pomóc w rozwijaniu relacji edukacja-biznes-samorząd zgodnie z potrzebami zgłoszonymi przez pracodawców i szkoły - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Portal dostępny pod adresem zawodowcy.lublin.eu. Dla szkół zawodowych i pracodawców jest narzędziem umożliwiającym szybkie nawiązanie kontaktu online i rozwijanie współpracy. Pracodawcy dostają za jego pośrednictwem wiedzę o ofercie, zasobach i działalności szkół zawodowych prowadzonych przez Miasto oraz informację o kwalifikacjach i umiejętnościach nabywanych w poszczególnych zawodach. Dzięki temu uczniowie i pracodawcy mogą wyszukiwać i otrzymywać ogłoszenia z ofertą praktyk, staży, szkoleń i pracy. Zebranie kompleksowej oferty szkół zawodowych prowadzonych przez Miastow jednym miejscu ma ułatwiać uczniom szkół podstawowych wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Platforma jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Platforma "Stawiamy na zawodowców” powstała w ramach realizacji projektu "Lublin stawia na zawodowców”.
 
Organizatorem konkursu Innowacyjny Samorząd jest Serwis Samorządowy PAP. Konkurs ma promować kreatywne samordządy oraz inspirować pozostałe jednostki samorządowe do wdrażania nowatorskich rozwiązań. Konkurs prowadzony jest w pięciu kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta duże (powyżej 200 tys. mieszkańców) oraz powiaty. Nadsyłane do konkursu opisy projektów zrealizowanych przez samorządy oceniane są pod kątem innowacyjności w skali kraju oraz osiągniętych rezultatów.
 
Wyniki tegorocznej edycji konkursu ogłoszono w trakcie gali online w czwartek (15 kwietnia), która transmitowana była na stronie głównej Serwisu Samorządowego PAP z Sali pod Kopułą w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w Warszawie. W tym roku do redakcji Serwisu Samorządowego PAP napłynęło 396 opisów nowatorskich działań samorządów gmin i powiatów. W każdej kategorii zostały wręczone nagrody za I, II i III miejsce. W kategorii Duże miasta, w której wygrała lubelska platforma "Stawiamy na zawodowców” zgłoszono 54 projekty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy