Reklama

Reklama

Matura z języka angielskiego. Maturzyści jednogłośnie: "Był prosty"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Patryk Pytlak

Matura z języka angielskiego. Maturzyści jednogłośnie: "Był prosty" - Zdjęcie główne

XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc mjr Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” | foto Patryk Pytlak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Po języku polskim przyszedł czas na język obcy. Maturzyści zmierzyli się dziś rano z językiem angielskim, a po popołudniu napiszą egzamin m.in. z języka niemieckiego.

Reklama

W piątek maturzyści podchodzą do egzaminu pisemnego z języka obcego nowożytnego. O godz. 9 rozpoczął się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, z kolei o 14 do matury podejdą ci, którzy chcieli zdać egzamin z języka niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, włoskiego czy francuskiego.

Matury 2023. Dziś egzamin z języka angielskiego

Egzamin z języka obcego jest podzielony na cztery części: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych oraz wypowiedź pisemną. Matura trwa 120 minut. 

Zapytaliśmy lubelskich maturzystów, jakie są ich spostrzeżenia po tym maturze z języka angielskiego.

- Wydaje mi się, że podstawa była bardzo prosta. Jak rozpoczęliśmy słuchanie, to ja już zdążyłem skończyć fragment matury z czytaniem. Sądzę, że całą maturę skończyłem po 30 minut, później przyszedł czas na to, żeby wszystko z wertować, uzupełnić i przenieść odpowiedzi na arkusz - powiedział Filip z Liceum Ogólnokształcące nr V im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie. - Chyba wczoraj była trudniejsza matura - dodał maturzysta.

Podobnego zdania jest Jakub z tego samego liceum. - Było przyjemnie. Słuchanie było proste. Nie można powiedzieć, że była trudna. Myślałem, że było o wiele gorzej - stwierdził licealista.

- To był tylko język angielski. Ja kilka lat mieszkałam na wyspach to dla mnie nie było trudne - dodała zadowolona Ewa z XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora. Maturzystka, która będzie zdawała egzamin z języka angielskiego również na poziomie rozszerzonym, celuje w 100 proc. - Myślę, że może się udać - powiedziała.

Matura 2023. Zasady

W poniedziałek maturzyści podejdą do egzaminu z matematyki. 
 
Aby zdać tegoroczny egzamin dojrzałości trzeba przystąpić do egzaminów pisemnych z trzech przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym, tj. z języka polskiego, matematyki i języka obcego, do egzaminów ustnych z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego (uzyskując minimum 30%) oraz przystąpić do egzaminu pisemnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie technikum, którzy mają zdane egzaminy ze wszystkich kwalifikacji w danym zawodzie nie muszą przystępować do egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, jest to decyzja ucznia. W praktyce, w zależności od wyboru przyszłego kierunku studiów zarówno uczniowie liceum, jak i technikum dodatkowo wybierają więcej niż jeden przedmiot, który będą zdawać na poziomie rozszerzonym.
 
 
Wyniki egzaminów będą znane 7 lipca.
 
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy