Reklama

Reklama

Marek Skowronek z Radia Centrum wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2020”

Opublikowano: pt, 22 sty 2021 18:10
Autor: | Zdjęcie: ACK UMCS Chatka Żaka

Marek Skowronek z Radia Centrum wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2020” - Zdjęcie główne

Marek Skowronek | foto ACK UMCS Chatka Żaka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Marek Skowronek - redaktor naczelny Akademickiego Radia Centrum UMCS dostał II nagrodę w jednej z kategorii w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2020”. Od kilku lat prowadzi audycję "60 minut o zdrowiu w Radiu Centrum”.

Reklama

W Warszawie rozstrzygnięto doroczny konkurs Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia "Dziennikarz Medyczny Roku 2020”. Jury złożone z publicystów, lekarzy i dziennikarzy oceniało prace w czterech kategoriach – publikacji prasowej, internetowej, audycji telewizyjnej i radiowej. Łącznie do wszystkich kategorii zostało zgłoszonych 720 publikacji. W kategorii audycja radiowa, do której została zgłoszono ponad 180 audycji i programów o tematyce medycznej i profilaktyce zdrowia – II nagrodę Jury przyznało Markowi Skowronkowi -  redaktorowi naczelnemu Akademickiego Radia Centrum, które mieści się w ACK UMCS Chatka Żaka. To trzecia z rzędu nagroda w tym konkursie, która trafia do Skowronka. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał też Wojciech Brakowiecki z Polskiego Radia Lublin.

- Autorska audycja red. Marka Skowronka "60 minut o zdrowiu w Radiu Centrum” jest emitowana w programie Radia Centrum od ponad trzech lat we wtorki o godzinie 19. W cotygodniowym programie poruszane są bieżące tematy dotyczące zdrowia i profilaktyki prozdrowotnej. W roli ekspertów występują specjaliści z wielu dziedzin medycyny m.in. kardiologii, endokrynogolii, pediatrii, psychiatrii, onkologii, okulistyki i chorób zakaźnych reprezentujących ośrodki medyczne z całej Polski - informuje ACK UMCS Chatka Żaka. 

W kategorii program telewizyjny - III miejsca ex-aequo zajęły Małgorzata Orłowska i Anna Kurzępa z TVP 3 Lublin, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Małek-Stańkowska również z TVP 3 Lublin. W kategorii publikacja prasowa wyróżnienie przyznano Katarzynie Prus z Dziennika Wschodniego.

Organizatorem Konkursu jest powstałe w 2002 roku Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. Obecnie jest największą organizacją skupiające dziennikarzy o specjalizacji medycznej w Polsce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy