Reklama

Reklama

Lublin: Zniszczone latarnie obok Politechniki Lubelskiej zostaną usunięte?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zniszczone latarnie obok Politechniki Lubelskiej zostaną usunięte? - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Kilka latarni obok akademików Politechniki Lubelskiej jest zniszczonych. Radny Stanisław Brzozowski apeluje o ich demontaż.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie usunięcia słupów latarni z ul. Wapiennej. Chodzi o 6 nieużytkowanych od lat 90. betonowych słupów oświetleniowych za akademikami Politechniki Lubelskiej.

Wyjaśnił, że latarnie są od czasu wyłączenia z eksploatacji pozbawione bieżącej kontroli i zaczynają stwarzać coraz większe zagrożenie. Słupy są przechylone i odpadają z nich kawałki betonu. Dodał, że w ubiegłych latach konieczne było usunięcie jednego ze słupów przy tej ulicy.

- Jeśli chodzi o stan formalny ww. słupów to został on sprawdzony już kilka lal temu i jest zbieżny ze stanem własnościowym niedawno usuniętych po mojej interpelacji słupów z pasa drogowego ul. Działkowej tj. brak możliwości ustalenia aktualnego właściciela, brak możliwości naprawy z wykorzystaniem do oświetlenia miasta oraz niewątpliwie fatalne walory estetyczne (skorodowane wysięgniki, powyrywane osłony wnęk rewizyjnych, itp.). Słupy te zaczynają razić swoim wyglądem tym bardziej, że politechnika podjęła się kompleksowych remontów sąsiednich akademików - napisał Stanisław Brzozowski.

Podkreślił też, że po usunięciu podobnych konstrukcji z ul. Działkowej i planowanym z parkingu przy al. Kompozytorów Polskich jest to ostatnie miejsce w pasie drogowym w Lublinie z podobnymi słupami. - Liczę więc na ich sprawny demontaż i tym samym ostateczne rozwiązanie tego problemu estetycznego w naszym mieście - podsumował radny.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy