Reklama

Reklama

Lublin: Zielony Budżet odnowi miejskie skwery. Trwa nabór wniosków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Zielony Budżet odnowi miejskie skwery. Trwa nabór wniosków - Zdjęcie główne

Lublin: Zielony Budżet odnowi miejskie skwery | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Trwa nabór wniosków do VI Zielonego Budżetu. Hasło VI edycji to #SkweryOdNowa.

Reklama

- Zielony Budżet, to inicjatywa dająca możliwość zaplanowania zieleni przez samych mieszkańców. W tym roku po raz kolejny realizujemy edycję tematyczną, zachęcając do wskazania miejsc, które wymagają odświeżenia i odkrycia na nowo ich potencjału. Liczymy na to, że mieszkańcy którzy najlepiej znają najbliższe otoczenie i potrzeby, wskażą swoje ulubione, zielone przestrzenie wymagające odnowy - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

VI edycja Zielonego Budżetu ma się skupiać się na niewielkich obszarach, na których prace można zrealizować w ciągu jednego, maksymalnie dwóch lat budżetowych. Ma być to np. wymiana mebli miejskich na nowe, rekompozycja zieleni istniejącej i dodanie koloru w postaci kwitnących bylin oraz krzewów. Niektóre zieleńce wymagać będą usunięcia lub remontu starej nawierzchni.
 

- Pod pojęciem SkwerOdNowa rozumiemy jego remont i odnowę. Zgodnie ze współczesnymi trendami w zieleni miejskiej, chcemy zmierzać w kierunku rozszczelniania obszarów utwardzonych, zwiększania i zróżnicowania powierzchni biologicznie czynnej oraz powiększania powierzchni retencji w mieście. Priorytetowo traktowane będą pomysły dotyczące działek miejskich, ogólnodostępnych oraz w których przewagę stanowić będzie odnowa zieleni - mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.
 
Składanie wniosków do VI edycji Zielonego Budżetu #SkweryOdNowa trwa do 14 grudnia.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy